کد خبر: ۷۱۷۱۸۸۴
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
کد خبر : ۷۱۷۱۸۸۴

فرماندار بیله‌سوار گفت: با توجه به همسایگی بیله‌سوار با کشور آذربایجان انتظار می‌رود میزان سرمایه‌گذاری‌های خارجی در این منطقه افزایش یابد.

به گزارش خبرنگار گروه استانهای باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل؛ حسن قبادی، فرماندار بیله‌سوار روز شنبه در حاشیه دیدار با سرمایه‌گذار چینی افزود: با همکاری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و لغو ویزای برای گردشگران چینی، تعداد آنها در ایران افزایش یافته و امیدواریم شاهد همکاری‌های موثرتری در زمینه های مختلف با سرمایه‌گذاران چینی باشیم.

او بیان کرد: این شهرستان به لحاظ برخورداری از ظرفیت‌های کشاورزی و اقلیم مناسب دارای مزیت‌های خاص برای سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی و شیلات است از جمله اینکه در زمینه تولید چندین محصول استراتژیک رتبه ممتاز استانی و کشوری را دارا می باشد.

او با بیان اینکه روابط ایران و چین در زمینه‌های اقتصادی و تجاری توسعه یافته است، اضافه کرد: حمایت لازم از سرمایه گذاری خارجی در این شهرستان انجام می شود.

قبادی به ظرفیت گمرک و پایانه مرزی در بیله‌سوار اشاره کرد و افزود: تسهیل سرمایه‌گذاری صادرات محور با وجود گمرک و پایانه مرزی در این شهرستان همواربوده و این شهرستان به دلیل مزیت های بالای اقتصادی مستعد سرمایه‌گذاری خارجی و توسعه روابط با کشورهای گوناگون است.

فرماندار بیله سوار گفت: بزرگترین واحد پرورش ماهی گرمابی در شمال غرب کشور در زمینی به مساحت ۵۰هکتار در روستای گوردیگل بخش قشلاق دشت این شهرستان در حال انجام بوده و با با راه‌اندازی آن ۱۳۶تن ماهی گرمابی در این منطقه تولید خواهد شد.

ژائو تائو سرمایه‌گذار چینی که جهت همکاری در حوزه شیلات و کشاورزی به شهرستان بیله سوار سفر کرده است در این دیداربا فرماندار این شهرستان گفت: استان اردبیل و شهرستان بیله‌سوار مستعد سرمایه گذاری برای کشاورزی و شیلات بوده و ظرفیت‌ها برای همکاری کاملا فراهم است .

او با بیان اینکه استاندار اردبیل از سرمایه‌گذاری خارجی در استان استقبال می کند ، بیان کرد: در بدو ورود به استان در نشست با مسوولان استانی محورهای سرمایه‌گذاری خارجی در مناطق مختلف استان مطرح و نقشه راه در حوزه‌های مختلف ارائه شد که نشان از همراهی دولتمردان در راستای توسعه سرمایه‌گذاری خارجی در استان است.

انتهای پیام/س

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر