کد خبر: ۷۱۷۱۹۰۲
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۱
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۱
کد خبر : ۷۱۷۱۹۰۲

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: در پی ضرب الاجل تعیین شده برای شرکت پیمانکار و بهره بردار اتوبان پارسیان به عسلویه، این محور مهم مواصلاتی جنوب کشور در کمتر از چهل روز افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

اتوبانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از هرمزگان ،علی صالحی، رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: در پی ضرب الاجل تعیین شده برای شرکت پیمانکار و بهره بردار اتوبان پارسیان به عسلویه، این محور مهم مواصلاتی جنوب کشور در کمتر از چهل روز افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

صالحی افزود: با توجه به اینکه مراحل ساخت اتوبان پارسیان به عسلویه مدت زیادی بود که به پایان رسیده و شرکت پیمانکار از افتتاح و بهره برداری این پروژه عمرانی امتناع می‌کرد، این موضوع به صورت ویژه در دستورکار شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان هرمزگان قرار گرفت و در جلسه ۱۴ آبان ماه ۱۳۹۸ این شورا با حضور مسئولان اجرایی جوانب امر مورد بررسی قرار گرفت.

او گفت: تاخیر در افتتاح اتوبان جدید پارسیان به عسلویه، سبب شده بود، مردم و راکبین وسایل نقلیه به اجبار از جاده غیراستاندارد و قدیمی این محور تردد نمایند و این موضوع تصادفات رانندگی و مخاطرات شدید جانی را در پی داشت.

رئیس کل دادگستری هرمزگان افزود: پس از بررسی‌های کارشناسی که شخصا بر آن نظارت داشتم مشخص شد بیشتر این تصادفات به دلیل شرایط نامساعد جاده قدیم بوده است.

صالحی گفت: در نتیجه پس از بررسی ویژه این موضوع و با تصویب شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان هرمزگان، دستگاه قضایی به منظور احقاق حقوق عامه با احضار شرکت پیمانکار و عوامل اجرایی این پروژه و تعیین ضرب الاجل قانونی، از آن‌ها خواست با رفع تمامی موانع نسبت به افتتاح و بهره برداری از این پروژه عمرانی اقدام نمایند.

او افزود: در پی ضرب الاجل تعیین شده برای شرکت پیمانکار و بهره بردار اتوبان پارسیان به عسلویه، صبح امروز این محور مهم مواصلاتی جنوب کشور با رفع تمامی نواقص و موانع در کمتر از چهل روز افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

رئیس کل دادگستری هرمزگان با تاکید بر اینکه برخورد با تخلفات را بدون تبعیض انجام خواهیم داد، گفت: دستگاه قضایی عزم خود را برای احقاق حقوق عامه جزم کرده و در دفاع از حقوق مردم و اجرای عدالت ذره‌ای کوتاه نخواهد آمد.

انتهای پیام/ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر