کد خبر: ۷۱۷۲۶۲۹
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
کد خبر : ۷۱۷۲۶۲۹
گروه : همدان » همدان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان از بهره برداری سینمای روباز این شهرستان در نیمه اول سال آینده خبر داد.

بهره برداری سینمای روباز در اسدآبادبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، احمدرضا احسانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در نخستین همایش نکوداشت مفاخر فرهنگی هنری اسدآباد که در سالن اجتماعات فرهنگ و ارشاد این شهرستان برگزار شد، گفت: قرار است با همکاری فرمانداری و تملک دو ساختمان در محوطه بنای یاد بود سید جمال الدین اسدآبادی و تخصیص اعتبار در سال ۹۹  از نیمه اول سال آینده در این مکان سینمای روباز و مجتمع فرهنگی و هنری ساخته شود.

او با بیان اینکه اصحاب فرهنگ و هنر هویت، شناسنامه و تابلو یک ملت در هر جامعه‌ای هستند، گفت: اسدآباد را به پارک، خیابان و ساختمان‌های آن نمی‌شناسند بلکه به مشاهیر، فرهیختگان و علمای آن که عمر خود را به منظور ماندگاری و تقویت فرهنگ و هنر صرف کرده اند، می‌شناسند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان ،تجلیل از اصحاب فرهنگ و هنر و مشاهیر راگامی برای توسعه فرهنگی دانست و افزود:به همین منظور برنامه «اردیبهشت مفاخر» برای تدیر از مفاخر و فرهیختگان و همچنین برنامه «اردیبهشت علما»  برای تجلیل از علمای دینی- مذهبی هر سال در استان برگزار می‌شود که پنجشنبه هفته جاری امسال این کنگره به آیت الله تألهی اختصاص دارد.

احسانی با اشاره به شناسایی و تجلیل از اصحاب فرهنگ و هنر هر شهرستان اضافه کرد: از برگزار کنندگان این برنامه می‌خواهیم برای انتخاب مفاخر شهرستان خود از امام جمعه و فرمانداری نیز مشاوره بگیرند تا در این وادی با برگزاری فصلی این نوع برنامه‌ها، دیگر مشاهیرحوزه های مختلف  مغفول نماند.

او در ادامه با اشاره به بازدید میدانی چندی پیش خود از بنای یادبود سیدجمال گفت: هفته گذشته دانشگاه علمی- کاربردی بنای یادبود سیدجمال را تخلیه کرد که با تخلیه این بنا طی برنامه‌های مدون بنای یادبود برای فرهنگسرا، پژوهشگاه و خانه هنرمندان درنظر گرفته شده و قرار است محلی برای دور همی هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر شود .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان همچنین از تبدیل شدن کتابخانه کنونی بنای یادبود به کتابخانه تخصصی سید جمال خبر داد و گفت: ظرف دو ماه آینده از نظر تجهیزات این کتابخانه تجهیز و کتاب‌های خاص سید جمال در این مکان در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

احسانی با بیان اینکه طبقه زیرین بنای یاد بود نیز برای تبدیل شدن به گالری و نمایشگاه دائمی هنر‌های تجسمی آماده و تا پایان سال بهره برداری می‌شود، بیان کرد: در هفته جاری ۱۰ کانون فرهنگی و هنری مساجد اسدآباد از اعتبارات سال ۹۸ با اعتباری افزون بر ۷۰ میلیون تومان تجهیز می‌شوند.

حجت الاسلام والمسلمین سیدموسی حسینی مجد، امام جمعه اسدآباد هم با بیان اینکه سید جمال الدین اسدآبادی یکی از افتخارات برجسته این شهرستان به شمار می‌رود که باید جایگاه این شخصیت فاخر را بیش از پیش تبیین کرد، گفت: متأسفانه هر سال تنها یک روز محدود به چند ساعت را به گرامیداشت این بزرگوار اختصاص داده اند که بسیار کم است و باید  سیدجمال این شخصیت برجسته را به نحو شایسته تری گرامی بداریم.

او همچنین ادامه داد: گرامیداشت و تجلیل از مفاخر شهرستان برای  جوانان اسدآبادی روحیه بخشاست که درخواست داریم این نوع از برنامه‌ها به صورت فصلی تداوم داشته باشد و از مفاخر جوان شهرستان نیز تجلیل صورت گیرد.

در پایان این برنامه مشارکتی که به همت شهرداری، میراث فرهنگی و اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان برگزار شد از ۲۵ نفر از مفاخر فرهنگ و هنر شهرستان تجلیل و قدردانی شد.

انتهای پیام/ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر