کد خبر: ۷۱۷۲۷۱۴
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴
کد خبر : ۷۱۷۲۷۱۴

رئیس بهره برداری آزادراه خرم آباد - پل زال از ابلاغ تخفیف‌ هایی در عوارض این محور ترانزیتی خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، عبدالرضا دستمالچی رئیس بهره برداری آزادراه خرم آباد - پل زال گفت: بر اساس ابلاغیه وزارت راه و شهرسازی، تخفیف‌هایی در عوارض این محور ترانزیتی اعمال شد.

 دستمالچی افزود: بر این اساس خودرو‌هایی که در طول یک ماه بیش از ۴۰ بار از این آزادراه تردد داشته باشند ۳۰ درصد تخفیف در عوارضی آن‌ها اعمال می‌شود.

او اظهار داشت: همچنین خودرو‌های پلاک عمومی (پلاک زرد با علامت ع) مربوط به ناوگان مسافری و صرفا مشتمل بر تاکسی، تاکسی ون و مینی بوس از ۲۰ درصد تخفیف عوارضی بهره مند می‌شوند.

رئیس بهره برداری آزادراه خرم آباد - پل زال با تاکید بر اینکه رانندگان برای اطلاعات بیشتر به دفاتر عوارضی مراجعه کنند تصریح کرد: زمان معینی برای اجرای این طرح مشخص نشده و این روال، تا اطلاع بعدی ادامه خواهد داشت.

 آزادراه خرم آباد پل زال در حد فاصل ۲ شهر خرم آباد و اندیمشک به طول ۱۰۴ کیلومتر قرار گرفته که با هدف کاهش تصادف و زمان سفر، صرفه جویی سالانه ۴۰۰ میلیارد ریال در مصرف سوخت، کاهش ۶۰ کیلومتری طول مسیر نسبت به مسیر قدیمی خرم آباد - پلدختر - اندیمشک، کاهش بار ترافیکی و افزایش سرعت مطمئن در این مسیر احداث شد و در ۱۱ آبان سال ۸۹ به بهره برداری رسید.

ساخت این آزادراه حدود ۷۵۰ میلیارد تومان هزینه داشته که ۵۰ درصد آن توسط دولت و بقیه توسط بخش خصوصی تامین شده که گفته می‌شود سهم دولت پس از پنج سال از محل صرفه‌جویی در مصرف سوخت خودرو‌ها برگشت داده شده و در اظهار نظر‌هایی عوارض دریافتی از خودرو‌ها در این آزادراه از ۱۸ سال تا ۳۰ سال پس از بهره برداری به بخش خصوصی تعلق خواهد گرفت.

شهریورماه امسال عوارض دریافتی خودرو‌های سواری از ۱۵ هزار به ۱۸ هزار تومان، مینی بوس از ۳۰ به ۳۱، وانت از ۳۰ به ۳۵، اتوبوس از ۳۵ به ۳۶، سه محور از ۴۵ به ۵۵ و تریلی از ۵۵ به ۶۵ هزار تومان افزایش یافت.

امروزه با توجه به وقوع سیل ویرانگر در جاده خرم آباد - پلدختر، حجم خودرو‌های عبوری از گلوگاه ترانزیتی شمال – جنوب افزایش یافته و افزایش عوارض این مسیر موجب اعتراض تعداد بیشتری از مسافران و رانندگان شده بود.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/ر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر