کد خبر: ۷۱۷۳۲۱۹
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۷
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۷
کد خبر : ۷۱۷۳۲۱۹
معاون درمان وزارت بهداشت مطرح کرد؛

جان‌بابایی گفت: با افزایش ۱۵۰۰ تخت بیمارستانی به مناطق جنوبی تهران شاخص تخت نسبت به جمعیت و عدالت در توزیع ارتقا پیدا می‌کند.

معاون درمان وزارت بهداشتبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، قاسم جان‌بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت صبح امروز در مراسم گرامیداشت پوشش همگانی سلامت اظهار کرد: دستیابی به پوشش همگانی سلامت باید در همه حوزه‌ها مد نظر قرار بگیرد؛ امروزه یکی از مشکلات ما در حوزه سلامت و به خصوص درمان این بود که بیمارستان‌های ما مردم محور نبوده و ما نیازمند انجام اصلاحاتی در این زمینه هستیم.
 
معاون درمان وزارت بهداشت ادامه داد: با ایجاد طرح تحول نظام سلامت تغییراتی در توزیع تخت‌ها انجام شده است که این کار بعد از طرح تحول نظام سلامت به عدالت نزدیک‌تر شده است به طوری که تا پایان خرداد سال آینده، ۱۵۰۰ تخت بیمارستانی در مناطق جنوب تهران اضافه می‌شود و متاسفانه باید بگویم شاخص تخت نسبت به جمعیت در برخی از مکان‌ها نیم و حتی نزدیک به صفر است.

راه اندازی ۲۵۰ کلینیک ویژه در قالب طرح تحول

جان‌بابایی ادامه داد: در قالب طرح تحول نظام سلامت ۲۵۰ کلینیک ویژه افتتاح شده که این کار‌ها باعث کاهش هزینه‌های سلامت می‌شود امروزه آموزش مدیران بیمارستانی را جزو برنامه‌های وزارت بهداشت است و در این زمینه ۱۰۰ ارزیاب برای اعتبار بخشی تلاش می‌کنند و ما موضوع کیفیت را در اعتبار بخشی سرلوحه کار خودمان قرار می‌دهیم.
 
او گفت: در حال حاضر ۶۰۰ راهنمای بالینی تدوین شده که نیمی از آن‌ها خرید راهبردی شده‌اند و در حوزه‌هایی مانند دارو‌های گران قیمت این راهنما‌های بالینی اجرا می‌شود.
 
معاون درمان وزارت بهداشت یادآوری کرد: در حال حاضر ۴۰۰ بیمارستان از ۶۰۰ مرکز درمانی اسنادشان را به صورت الکترونیکی برای بیماران می‌فرستند و امیدوارم سایر مراکز درمانی تا پایان سال این کار را انجام بدهند.

انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر