کد خبر: ۷۱۷۳۴۷۷
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۳
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۳
کد خبر : ۷۱۷۳۴۷۷

پلیس ایتالیا برای خنثی کردن یک بمب مربوط به جنگ جهانی دوم در جنوب این کشور، ساکنان اطراف محل کشف بمب را تخلیه کرد.

تخلیه نیمی از ساکنان شهری در ایتالیا برای خنثی کردن بمببه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، پلیس ایتالیا برای خنثی کردن یک بمب مربوط به جنگ جهانی دوم که در شهر بریندیزی در جنوب ایتالیا کشف شده است، ساکنان اطراف محل کشف بمب را تخلیه کرد.

نزدیک به پنجاه و چهار هزار نفر که بیش از نیمی از جمعیت شهر بریندیزی را تشکیل می‌دهند، روز یکشنبه به مکان دیگری منتقل شدند تا کارشناسان و متخصصان پلیس ایتالیا بتوانند یک بمب ساخت انگلیس را که ظاهرا مربوط به سال ۱۹۴۱ است، خنثی کنند. از پایان جنگ جهانی اول تاکنون این بزرگترین عملیات خنثی سازی مواد منفجره در ایتالیا محسوب می‌شود.

این بمب که یک متر طول و بیش از دویست کیلوگرم وزن دارد دوم نوامبر در عملیات توسعه یک سالن سینما کشف شد. به نوشته نشریه لارپوبلیکا با توجه به این که این بمب احتمالا توسط یک ماشین ساخت و ساز آسیب دیده است، کار خنثی سازی آن نیز دشوار و حساس است.

پلیس ایتالیا در شعاع یک و نیم کیلومتری محل کشف بمب، همه ساختمان‌ها را تخلیه کرد و در یک شعاع محدودتر پانصد کیلومتری نیز گاز را قطع کرد. در زمان عملیات خنثی سازی این بمب، تردد هوایی و فعالیت خطوط راه آهن منطقه نیز متوقف خواهد شد.

بیش از یکهزار تن از نیرو‌های پلیس و دویست و پنجاه داوطلب حفاظت شهری در این عملیات شرکت می‌کنند.

خبرگزاری AGI نیز گزارش داد تخلیه نیمی از ساکنان شهر بریندیزی که هشتاد و هفت هزار نفر جمعیت دارد روز شنبه آغاز شد و دویست و هفده محکوم زندان شهر نیز به دیگر زندان‌ها منتقل شدند.

گفته می‌شود این عملیات اواسط روز یکشنبه به پایان می‌رسد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر