کد خبر: ۷۱۸۶۳۴۰
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱
۰۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱
کد خبر : ۷۱۸۶۳۴۰
گروه : فارس » شیراز

مدیر کل گمرک استان فارس گفت: صادرات استان فارس درنه ماهه امسال به ۲۹۹ ملیون دلار رسید.

صادرات استان فارس در ۹ ماهه امسال به ۲۹۹ ملیون دلار رسیدخداداد رحیمی مدیرکل گمرک استان فارس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، اظهار داشت: ۲۵۳ هزار و ۷۰۷ تُن کالا به ارزش ۲۹۹ میلیون و ۶۰۱ هزار و ۶۵۳ دلار از طریق گمرکات استان فارس به خارج از کشور صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزن و ارزش به ترتیب ۲ درصد و ۵۹ درصد افزایش را نشان می دهد.

او با بيان اين مطلب افزود: در مدت مذكور کالاهای صادراتی به ۶۵ کشور جهان صادر شده است.

رحیمی ادامه داد: عمده کشورهایی که کالا طی این مدت از گمرکات استان فارس به آنها صادر شده است عبارتند از عراق-افغانستان-امارات متحده عربی--کویت-ترکیه-روسیه-قطر-هند -آلمان -پاکستان صادر شده است.

مدیر کل گمرک استان فارس بیان کرد: اين كالا ها و محصولات عبارتند از محصولات لبنی –اوره-رب گوجه فرنگی–لوله فایبر گلاس- شیره و عصاره شیرین بیان-آرد گندم-ماهی-انجیر خشک كه بیشترین حجم صادرات را به خود اختصاص داده اند.

او اظهار داشت: در نه ماهه امسال در بين كالاهای صادراتی استان فارس اوره از لحاظ وزن و ارزش به ترتیب ۸۰ درصد و ۲۱۱ درصد افزایش را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان مي دهد.

رحیمی همچنين افزود: در نه ماهه امسال مقدار ۱۲ هزار و ۱۸ تن کالا به ارزش ۸۷ میلیون و ۴۶۵ هزار و ۶۲۶ دلار از طريق گمركات استان فارس به كشور وارد شده است كه اين ميزان واردات نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزن و ارزش به ترتیب ۲۰ درصد کاهش و ۱۶ درصد افزایش را نشان مي دهد.

او بیان کرد: کالای وارداتی از ۴۲ کشور جهان وارد شده که عمده آنها از چین,آلمان-ترکیه-فرانسه--امارات متحده عربی- -ایتالیا-آمریکا-جمهوری کره-دانمارک - انگلستان اشاره کرد.

رحیمی به تعداد مسافرین ورودی از طریق مرز هوایی استان فارس اشاره کرد و گفت: طی نه ماهه گذشته جمعاً تعداد ۲۰۲ هزار و ۸۵۷ نفر مسافر از طریق مرز هوایی استان فارس به کشور وارد شده است.

او همچنین افزود: تعداد ۲۱۵ هزار و ۶۲۸ نفر مسافر از طریق مرز هوایی استان از کشور خارج شده اند که از این تعداد ۱۴۹ هزار و ۱۶۲ نفر ایرانی و ۶۶ هزار و ۴۶۶ نفر خارجی بودند. مدیرکل گمرکات استان فارس در ادامه خاطر نشان کرد که طی مدت مذکور همشهريان استان فارس تعداد ۷۰۱ بسته کالاهای هدیه و سوغات به ارزش سه هزار و ۶۲۶ دلار از طریق گمرک امانات پستی دریافت کردند.

او گفت: همچنین شهروندان استان فارس طی مدت یاد شده تعداد ۴۵۸۸ بسته پستی به ارزش ۴۹۶۷۶ دلار به خارج از کشور ارسال کردند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر