کد خبر: ۷۱۸۷۳۱۸
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۲
۰۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۲
کد خبر : ۷۱۸۷۳۱۸

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی و معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه ترویج و تقویت فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در میان سوادآموزان را را اولویت خود دانستند و برای اجرایی کردن مفاد تفاهم‌نامه‌ منعقده فی‌مابین تاکید کردند.

کتابخانه های کرمانشاهبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،  معاون سوادآموزی اداره کل آموزش پرورش استان کرمانشاه گفت: در استان کرمانشاه تعداد ۱۰۵ باب کتابخانه عمومی داریم که از این تعداد ۱۸ باب مشارکتی با سازمان‌ها است.

معصومه حسنی‌خونسار در ادامه همچنین افزود: سه دستگاه خودرو کتابخانه سیار در روستاهای شهرستان‌ها توسط کتابدار خدمات‌رسانی می کنند.

او  اظهار داشت: تعداد ۷۱ هزار نفر از جمعیت استان عضو کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه هستند و در راستای همکاری‌های دوجانبه بین اداره سوادآموزی و کتابخانه‌های عمومی تفاهم نامه کشوری منعقد شده که با توجه به این تفاهم نامه همکاری‌های توسعه کتابخوانی را در استان پیگیری و به سرانجام می‌رسانیم.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه نیز  با بیان اینکه یک هزار و ۵۴۰ نفر آموزش دهنده سوادآموزی در استان داریم، گفت: در سال ۹۷ تعداد ۱۳ هزار و ۷۹۱ نفر به معاونت سوادآموزی استان حجم تدریس داده شد که از این آمار توانستیم کل جمعیت را باسواد کنیم.

هرمز نوروزی فرد افزود: در سال جاری نیز ۱۳ هزار و ۶۴ نفر حجم داده شد که که تعداد ۱۳ هزار و ۱۴۸ نفر را باسواد کردیم و اکنون در سال جاری در هشت مرحله پیاپی فعالیت‌های فرهنگی این سازمان رتبه برتر کشوری را کسب کردیم.

او  اضافه کرد: با هدف شناخت بهتر آموزش‌دهندگان سوادآموزی با کتاب و کتابخوانی و مجموعه کتابخانه‌های عمومی استان و توسعه همکاری‌های بیشتر به مناسبت هفته سوادآموزی برای بازدید کتابخانه عمومی حضور پیدا کرده و با تمام توان در راه توسعه کتاب و کتابخوانی آماده همکاری با اداره کل کتابخانه‌های عمومی هستیم.
انتهای  پیام/ز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر