کد خبر: ۷۱۹۴۴۸۶
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴
۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴
کد خبر : ۷۱۹۴۴۸۶
گروه : فارس » شیراز

فرمانده کل ارتش گفت: با تمام توان از ملت بزرگ ایران، آرمان‌های انقلاب و پرچم سه رنگ کشورمان و حدود و ثغور این کشور پهناور دفاع خواهیم کرد.

نیروهای جوان آینده ارتش را تشکیل خواهند دادبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش با حضور در منطقه دارنگون شیراز و بازدید از تمرین تاکتیکی یگان‌های متحرک هجومی و واکنش سریع و هوابرد نیروی زمینی ارتش خاطرنشان کرد: کاربرد سلاح‌ها و تجهیزات به کار گرفته شده در این تمرین نشان می‌دهد که ارتش نمایشگاه متنوعی از اتکا به توان داخلی است.

فرمانده کل ارتش ادامه داد: نیروی زمینی ارتش مدتهاست که تربیت نیرو‌هایی با توانمندی گوناگون و یگان‌های چند منظوره را دنبال می‌کند که بخشی از این توانمندی در این تمرین به معرض نمایش درآمد.

او با اشاره به اینکه نیرو‌های جوان، آینده ارتش را تشکیل خواهند داد افزود: امروز کارکنان ارتش در نیروی زمینی انواع و اقسام مهارت‌ها را فرا می‌گیرند و یگان‌های نیروی زمینی این توانمندی را پیدا کرده‌اند که بتوانند ماموریت‌های چند یگان را همزمان با هم انجام دهند. حاصل این عملکرد در عرصه رزم این است که تهدید هر چقدر هم تغییر کند، این نفرات و یگان‌ها می‌توانند متناسب با تهدید اقدام متقابل را انجام دهند و از رزم، موفق بیرون بیایند.

امیر سرلشکر موسوی با بیان اینکه نظامی‌ها هیچ وقت به وضعیت موجود خود قانع نمی‌شوند،گفت: ما در ارتش هیچ یک از امکاناتی را که در اختیارمان قرار دارد، دور نمی‌ریزیم بلکه از آن استفاده بهینه می‌کنیم. با اتکا به دانش تخصصی جوانان‌مان و متناسب با تهدیدات روز، تغییرات اساسی در سامانه تانک‌های چیفتن انجام شده و امروز قدرت مانور یگان‌های زرهی نسبت به گذشته بسیار متفاوت و ارتقاء یافته است.

فرمانده کل ارتش در خصوص آماده به روز بودن یگان‌های ارتش ادامه داد: نیرو‌های چهارگانه ارتش دائم در زمین، هوا و دریا در حال اجرای ماموریت هستند، تمام حرکت‌ها را رصد می‌کنند و اگر کوچکترین اشتباهی از کسی سر بزند، قاطعانه مقابله می‌کنند و اگر وضعیت از سرد به گرم تبدیل شود، حتماً توانمندی‌های خودمان را به دشمن نشان خواهیم داد و با تمام توان از ملت بزرگ ایران، از آرمان‌های انقلاب و از پرچم سه رنگ کشورمان و حدود و ثغور این کشور پهناور دفاع خواهیم کرد.

او گفت: یگان‌های ارتش در همه نیرو‌ها سریع و مقتدر هستند و هر زمان کوچکترین اتفاقی برای کشور بیفتد یگان‌های ارتش در سریع‌ترین زمان ممکن حاضر می‌شوند، همان طور که در بحران‌های طبیعی اولین یگان‌هایی که وارد عمل شدند، نیرو‌های ارتش بودند و قطعاً اگر تهدیدی برای کشور پیش آید اولین کسانی که وارد عمل می‌شود و جواب لازم را به دشمن می‌دهند، یگان‌های ارتش خواهند بود.

فرمانده کل ارتش نتیجه این تمرین را بسیار عالی ارزیابی کرد و گفت: امروز، کار بسیار خوبی در این منطقه انجام شد و نتیجه این تمرین، یک حد نصاب جدید در حرکت و استفاده از تجهیزات یگان‌های عمل کننده از ابتدا تا مقصد بود.

امیر سرلشکر موسوی در خصوص تمرین رزم زمینی ترکیبی یگان‌های نیروی زمینی در استان فارس گفت: رزمایشی که در استان فارس انجام شد، نمایشگاهی از توانمندی‌ها و تولیدات داخلی با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی و بهره گیری از ظرفیت‌های داخلی است.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: سلاح و تجهیزات مورد استفاده در ارتش جمهوری اسلامی ایران کاملا ایرانی و به روز هستند و ظرفیت‌های رزمی که در اختیار ارتش قرار دارد، بسیار امیدوار کننده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر