کد خبر: ۷۱۹۴۷۸۹
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴
۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴
کد خبر : ۷۱۹۴۷۸۹
گروه : گیلان » رشت
وزیر راه:

وزیر راه و شهرسازی گفت: پروژه‌های حوزه راه گیلان که با ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار به انجام رسیده به زودی بهره برداری می‌شود.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، محمد اسلامی امروز پنجشنبه در جریان بازدید از چهار پروژه ملی شهرستان صومعه سرا گفت: از حدود هفت هزار میلیارد تومان اعتبار سال ۹۸ برای راه‌های کشور، بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان آن در حوزه گیلان پیش بینی شده که به بهره برداری خواهد رسید.

او موضوع آزاد سازی تملک راه‌ها را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: روند پیشرفت پروژه‌ها نیازمند همکاری مردم است، وزارت راه و شهرسازی به لحاظ اجرای پروژه در جای جای ایران اسلامی توانسته کشور را به کارگاه ساختمانی تبدیل کند.

این مقام مسئول با اشاره به وجود ۱۴ هزار کیلومتر خط ریلی در کشور خاطر نشان کرد: همزمان ۱۴ هزار کیلومتر مسیر ریلی دیگر در دست مطالعه و اجراست که این مهم اتفاق بزرگی است که توسط دولت انجام می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۵۸۰ کیلومتر آزاد راه تا پایان دولت به جاده‌های کشور اضافه می‌شود، تصریح کرد: شناسایی و رفع نقاط پرحادثه در کشور را با هماهنگی نیروی انتظامی انجام دادیم و در این راستا ۲۱۵ نقطه حادثه خیز همسطح غیرهمسطح شناسایی و معرفی شد.

او با بیان اینکه ۶۰ مورد از این نقاط حادثه خیز در مدت چهار ماه برطرف شد و ۱۴۵ مورد آن در دستور کار قرار دارد، اضافه کرد: تقاطع جاده خلخال - اسالم ۱۷ سال باقی مانده بود که امروز با کمک استانداری برای برطرف کردن موانع آن تصمیم گیری شد و قبل از پایان سال این تقاطع غیر همسطح بهره برداری می‌شود.

اسلامی خاطر نشان کرد: پروژه‌های گیلان در اولویت اول است و امسال موفق به دریافت ردیف ملی برای برخی از این پروژه‌ها شدیم، این استان بخشی از کریدور ترافیک شمال به جنوب و شرق به غرب کشور را پوشش می‌دهد که با اهتمام ویژه‌ای آن را دنبال می‌کنیم.

او در ادامه با بیان اینکه پروژه راه آهن رشت - بندر انزلی در دستور کار است، اظهار داشت: پروژه راه آهن رشت به کاسپین موانع خیلی کمتری دارد که کمتر از یکسال دیگر تکمیل می‌شود.

اسلامی افزود: در این میان پروژه رشت به انزلی دارای مشکلات زیست محیطی است که انجام مطالعات مربوط به آن در دستور کار قرار گرفته است.

چهار پروژه کمربندی تولمشهر، چهار باند کردن جاده فومن به پونل، پروژه پیربازار به ضیابر و پروژه جاده کلیدبر طاهرگوراب ماسال از مهمترین پروژه‌های ملی صومعه سرا است که مورد بازدید وزیر راه و شهرسازی قرار گرفت.

شهرستان صومعه سرا با حدود ۱۳۰ هزار نفر جمعیت دارای سه بخش مرکزی، تولمات و گوراب زرمیخ در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

انتهای پیام/پ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر