کد خبر: ۷۲۰۸۵۴۱
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۵
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۵
کد خبر : ۷۲۰۸۵۴۱
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

یک روانشناس درباره چگونگی تضمین خوشبختی بعد از ازدواج توضیحاتی داد.

زهرا زین الدینی روانشناس و مشاور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی با‌شگاه خبرنگاران، درباره چگونگی تضمین خوشبختی بعد از ازدواج اظهار کرد: وقتی افراد قصد دارند که با فرد دیگری پیوند زناشویی زیبایی را خلق کنند، بهتر است که در ابتدا خود را به دانشی که در این زمینه نیاز دارند مجهز کنند؛ معمولا ابزار مورد نیاز برای داشتن یک ازدواج موفق آموزش است.

زین الدینی بیان کرد: یکی از ابزار‌های مورد نیاز برای داشتن خوشبختی بعد از ازدواج این است که افراد سعی نکنند در زمینه‌های مختلف همسر خود را کنترل کنند و یا تغییر دهند، چون انسان‌ها فقط می‌توانند خودشان را تغییر دهند و در رابطه با دیگران فقط می‌توانند به آن‌ها اطلاعات دهند، احساسات و انتظاراتشان را با آن‌ها مطرح کنند.

وی با بیان اینکه بعضی از رفتارها باعث تخریب رابطه زناشویی می‌شود، افزود: اگر زوجین ۷ عادت رفتاری مخرب از جمله انتقاد کردن، سرزنش کردن، شکایت کردن، غر زدن، تهدید کردن، تنبیه کردن و رشوه دادن را از تعاملات زناشویی‌شان حذف کنند، ارتباط شان به طور چشمگیری بهبود خواهد یافت.

این روانشناس با بیان اینکه بهتر است زوجین به جای این ۷ عادت مخرب از ۷ عادت رفتاری پیونددهنده استفاده کنند، ادامه داد: رفتارهایی مانند، حمایت کردن، تشویق کردن، گوش دادن، پذیرش همسر، اعتماد کردن، احترام گذاشتن و مذاکره درباره تفاوت‌ها می‌تواند زندگی زوجین را شیرین کند.

زین الدینی با اشاره به اینکه هر چقدر همسران از این رفتار‌های پیونددهنده بیشتر استفاده کنند، رابطه قشنگ‌تر و بهتری خواهند داشت، افزود: علاوه بر این گوش دادن، ارتباط موثر، مذاکره بر سر اختلافات، مدیریت خشم و همدلی کردن از جمله مهارت‌های اساسی برای یک زندگی زناشویی موفق هستند.

وی گفت: هر چقدر افراد قبل از ازدواج این مهارت‌ها را بیشتر تمرین کنند، می‌توانند برای حل اختلافات در رابطه زناشویی‌ خود به طور موثرتری از آن مهارت‌ها استفاده کنند و یکی دیگر از مسائلی که به بهبود رابطه زوجین کمک می‌کند، این است که هر یک از طرفین زبان عشق خود و طرف مقابلش را بشناسند و براساس آن این عشق و محبت را منتقل کنند.

این روانشناس درباره پنج نوع زبان عشق، تصریح کرد: جملات، کلمات تأییدکننده و محبت‌آمیز مانند تقدیر و تشکر از همسر به دلیل تلاش‌هایش، گذراندن زمان کیفی با همسر مانند انجام یک کار لذتبخش با همسر، هدیه دادن، ارائه یک سری خدمات به همسر مانند تعمیر ماشین و یا لوازم خانه و غیره از انواع زبان عشق است.

زین الدینی خاطرنشان کرد: به طور کلی اگر زوجین ۵ برابر اختلافات و تعارض‌هایشان، زمان‌های خوب و شاد را با هم بگذرانند، احساس خوشبختی بیشتری خواهند داشت.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
آوینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۶
من خودم ازدواج کردم ۲۱سالمه ۱۶ سالگی عروس شدم خداروشکر خوشبختم نمیشه بگی خوشبختی فقط برای مجردی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
ازدواج ه ه ه ه ولمون کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
خوشبختی فقط با مجردی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
خوصبختی زوجین همش مربوط ب پولداریشونه اگه بی پول باشن وتحت فشارباشن ازهم جدا میشن!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
فقط پول
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر