کد خبر: ۷۲۰۹۲۷۳
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۳
۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۳
کد خبر : ۷۲۰۹۲۷۳

نایب رئیس بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: از بین آن پیشنهادات، پیشنهاداتی که بر اساس اولویت می‌تواند فضای ورزش زنان را با اجرایی شدن متحول کند انتخاب می‌کنیم.

مهین فرهادی زاد نایب رئیس بانوان وزارت ورزش و جوانان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به همایشی که برای ورزش بانوان برگزار شد اظهار داشت: این همایش در خصوص ایجاد فضای مناسب‌ و قوی‌تر برا‌ی فعالیت‌های ورزشی زنان در عرصه‌های مختلف برگزار شد.

شرکت بانوان در ورزش همگانی

او افزود: دبیرخانه همایش در خصوص دعوت از دانشجویانی که در ارتباط با ورزش زنان تحقیقاتی را انجام داده بودند پنج مقاله برتر را انتخاب کرد و دانشجویان امروز در حوزه‌های مختلفی که فعالیت کرده بودند برنامه ها و پیشنهاداتشان را ارائه دادند.

فرهادی زاد گفت: بر اساس پیشنهاداتی که امروز سخنرانان ما و دانشجویان برتر ارائه داده بودند از بین آن ها، پیشنهاداتی که بر اساس اولویت می‌تواند فضای ورزش زنان را با اجرایی شدن متحول کند را انتخاب می‌کنیم و در صدد هماهنگی برای اجرایی شدن آن‌ها هستیم در نتیجه باید در این خصوص سرمایه گذاری  و در این خصوص اقدام می‌کنیم. امیدوارم تحولی در حوزه ها‌ی بخش بانوان رخ دهد.

او افزود: بحث ورزش همگانی یعنی حضور قوی‌تر آحاد مردم، اما همایش امروز ما در خصوص بانوان بود. هر چقدر تعداد بانوان بیشتر باشد، سهمیه‌ای که در ورزش قهرمانی برای آن ها اتفاق می‌افتد بیشتر خواهد بود. خوشبختانه این فضا برای ادارات کل ورزش و جوانان با برنامه‌های متنوعی که در بخش ورزش همگانی برای آن‌ها ترسیم شده مشخص است و فدراسیون‌ها باید توجه بیشتری در بحث ورزش همگانی در حوزه فعالیت‌های خودشان داشته باشند.

شرکت بانوان در ورزش همگانی

فرهادی زاد گفت: برای ورزشکارانی که به سطح قهرمانی می‌رسند از جمله ورزشکاری که به تازگی مهاجرت کرده است، این فضا به راحتی برای او وجود داشته که بتواند پله‌ها را طی کند و به حدی برسد که در المپیک مدال بگیرد.

او ادامه داد: تمام زمینه‌های تشویق برای او وجود داشته و همان تشویقی که برا‌ی ورزشکار پسر کشورمان بوده  برای اونیز انجام پذیرفته است. بنابراین فضایی که ورزش برای او ایجاد کرد زمینه ی رشد او را برای حضور در مسابقات و گرفتن مدال شد. سیستم ورزش کشورمان و فدراسیون‌های ورزشی ما در تلاش هستند که در واقع ورزشکاران عزیز ما را در برنامه ریزی‌هایی که هر کدام از رشته‌ها وجود دارد پوشش دهند و در حال انجام دادن این کار نیز هستند و به این دلیل است که ورزشکاران ما در این صحنه‌ها می‌توانند روی سکو‌ها قرار بگیرند.

انتهای پیام /

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر