کد خبر: ۷۲۰۹۵۳۷
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰
کد خبر : ۷۲۰۹۵۳۷

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کرمانشاه گفت: شاخص مرگ ومیر نوزادان یکی از شاخص های مهم بهداشتی به شمار می رود که بهبود آن نشان از روند مطلوب ارائه خدمات بهداشتی در مراکز وخانه های بهداشت است.

مرگ ومیر نوزادیبه گزارش خبرنگار   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، جهانی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کرمانشاه گفت: شاخص مرگ ومیر نوزادان یکی از شاخص های مهم بهداشتی به شمار می رود که بهبود آن نشان از روند مطلوب ارائه خدمات بهداشتی در مراکز وخانه های بهداشت است.


او گفت: در این مراکز باید خدمات لازم و مراقبت های دوران بارداری ،زایمان و پس از زایمان با دقت و توجه بیشتری ارائه شود.


جمشید پور مدیر گروه سلامت خانواده استان کرمانشاه گفت: کاهش نرخ مرگ ومیر نوزادی یکی از شاخص های مهم بهداشت و رفاه اجتماعی است .


او افزود: به منظور کاهش مرگ و میر کودکان و نوزادان برنامه هایی شامل حساس سازی پزشکان نسبت به علائم خطر کودکان و نوزادان، برگزاری جلسات آموزشی برای مادران باردار در مورد مصرف صحیح مکمل ها و برگزاری کلاس آموزشی به منظور کاهش مرگ ومیر نوزادان توسط واحد سلامت خانواده اجرا شده است.


 وکیلی فوکال پوینت برنامه نوزادان استان کرمانشاه گفت:نقش همکاران حوزه درمان در خصوص نحوه احیاء نوزاد در شرایط بحرانی بسیار حائز اهمیت است.


او گفت: برای کاهش مرگ ومیر نوزادان ارتقاء خدمات اولیه بهداشتی و ارائه آموزش های لازم در این خصوص به همکاران و همچنین مادران باردار بسیار ضروری است.


گفتنی است کاظمی مسئول دفتر مامایی معاونت درمان دانشگاه نیز در این همایش با ارائه گزارشی ، در خصوص شاخص های مربوط به مرگ و میر نوزادان در شهرستان و مقایسه این شاخصها با آمار استان مطالبی بیان کرد.
انتهای  پیام/ز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر