کد خبر: ۷۲۰۹۸۸۱
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵
کد خبر : ۷۲۰۹۸۸۱
گروه : سمنان » سمنان
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر خبر داد؛

عبدوس از اجرای پروژه ایجاد کمربند حفاظتی در سال جاری در مرز بین اراضی ملی و مستثنیات اعتباری بالغ بر ۳۲۰ میلیون ریال خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، حمیدرضا عبدوس رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر از اجرای پروژه ایجاد کمربند حفاظتی در سال جاری در مرز بین اراضی ملی و مستثنیات بطول نزدیک به ۴ کیلومتر و تعداد ۳۴ عدد بنچ مارک سیمانی در اطراف مستثنیات آرتد و چاشم در حوزه‌های آبخیز آسوران و چاشم با اعتباری بالغ بر ۳۲۰ میلیون ریال از اعتبارات صندوق توسعه ملی خبر داد.

او افزود: اجرای این پروژه به منظور تثبیت حدود و ثغور مالکیت دولت، جلوگیری از اشتباهات اشخاص درتصرف اراضی ملی، جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی از سوی برخی افراد سودجو که بدنبال تجاوز به اراضی ملی و زمین خواری هستند در حال انجام است. وی ادامه داد: مشخص شدن مرز اراضی ملی و مستثنیات این ویژگی را نیز دارد که چنانچه اشتباهی در تشخیص اراضی بعنوان ملی و مستثنیات صورت پذیرفته باشد، هم دولت و هم اشخاص ذینفع می‌توانند اعتراض خود را نسبت به این موضوع در مراجع ذیصلاح قانونی مطرح و از حقوق خود دفاع کنند؛ و در واقع مالکان و کشاورزان با اجرای این طرح، از حدود اراضی خود آگاه می‌شوند.

عبدوس تاکید نمود: ایجاد کمربند حفاظتی در حقیقت نوعی اقدام بازدارنده و پیشگیری است تا در قالب فعالیت‌هایی از قبیل حفر کانال و ایجاد خاکریز، حصارکشی و فنس کشی، نصب بنچ مارک و بطور کلی ایجاد حائل در بین عرصه‌های منابع طبیعی و مستثنیات مردم مانعی در برابر افراد سودجو بوجود آورده که این خود در کاهش میزان تصرفات و تجاوزات به عرصه‌های منابع طبیعی و کاهش پرونده‌های قضایی نقش ارزنده‌ای دارد.

شاخص بنچ مارک سازه‌ای بتونی به وزن ۱۰۰۰ تا ۱۸۰۰ کیلوگرم است که اسکلت فلزی آن درون چاله‌های تعبیه شده در عرصه قرار می‌گیرد و پس از بتون ریزی، این سازه بتونی در فاصله‌های مختلف بسته به شرایط منطقه احداث می‌شود.

انتهای پیام / م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر