کد خبر: ۷۲۰۹۹۱۱
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰
کد خبر : ۷۲۰۹۹۱۱
گروه : سمنان » سمنان

معاون اقتصادی استاندار سمنان گفت: بانک‌های استان با توجه به منابعی که در اختیار داشتند در پرداخت تسهیلات خوب عمل کرده اند.

حشمت الله عسگری معاون اقتصادی استاندار سمنان در گفت و گو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، در جلسه هماهنگی کمیسیون بانک‌های استان با اشاره به عملکرد خوب بانک‌ها در حمایت از واحد‌های تولیدی استان گفت: حمایت ما از واحد‌های تولیدی به شرط حمایت آن‌ها از استان است و در این راه نیاز به همکاری بانک‌ها داریم.

او با توجه به نزدیکی به زمان انتخابات مجلس شورای اسلامی افزود: بانک‌ها نباید هیچ گونه جانب داری در خصوص کاندیدا‌های انتخاباتی داشته باشند و ملاحضات لازم در این خصوص باید رعایت شود.
کیومرثی دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان سمنان در این جلسه با اشاره به وجود ۹ هزار میلیارد ریال بدهی معوق دربانک‌های استان گفت: بانک‌ها باید به دنبال وصول منابع خود باشند.

عسگری  با اشاره به بررسی ابلاغیه‌های جدید در خصوص بانک‌ها در جلسه امروز گفت: ظرفیت‌های متعددی در تامین منابع مالی برای بانک‌های استان وجود دارد و بعضا دستور العمل‌هایی وجود دارد که مورد گلایه وام گیرندگان است و در بعضی موارد شاهد تصمیمات غیر کشارشناسی هستیم که باتوجه به تغییر سری آیین نامه‌های بانکی، این جلسه با هدف چاره اندیشی برای آیین نامه‌های جدید تشکیل شد.

معاون اقتصادی استاندار سمنان بیان کرد: منابع بانکی استان باید به سرعت در سطح تولید استفاده شود تا نیاز وام گیرندگان آتی پاسخ داده شود و لذا انتظار می‌رود دستگاه‌های اجرایی حرمت سیستم بانکی استان را در این خصوص رعایت کنند.

او با اشاره به عملکرد خوب شبکه بانکی استان تصریح کرد: در حال حاضر بازار سرمایه در شکل حداقلی خود کار می‌کند و بانک‌ها بار تامین مالی دراز مدت و میان مدت و کوتاه مدت واحد‌های تولیدی را انجام می‌دهند که بانک‌ها را با مشکلاتی مواجه کرده و سیاست ما حرکت واحد‌های تولیدی به سمت بورس برای تامین منابع مالی دراز مدت است.

معاون اقتصادی استاندار سمنان ابراز داشت: تاکنون از ۱۳ هزار میلیارد تومان منابع در اختیار بانک‌های استان حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان منابع پرداخت شده و تلاش می‌شود تا از استان‌های همجوار نیز منابع جذب شود و در این خصوص نسبت به جمعیت استان سمنان در سطح کشور جزو استان‌های برتر است.

عسگری بیان داشت: در ۵ ماه اخیر، پانصد میلیارد تومان تامین مالی سرمایه در گردش واحد‌های تولیدی انجام شده که این عدد خوبی است.

انتهای پیام / م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر