کد خبر: ۷۲۱۰۰۸۲
گروه : گلستان » گرگان
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶
کد خبر : ۷۲۱۰۰۸۲

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری گرگان از اجرای برنامه توانمند سازی تاکسی‌های گرگان در حوزه جذب گردشگر خبر داد.

مهدی کمال غریبی، رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری گرگان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، گفت: هر ساله برای بهبود وضعیت تاکسی‌های گرگان کلاس‌های آموزشی و برنامه‌های مختلفی از جمله در بحث گردشگری برگزار می‌شود.

او با اشاره به بحث آموزش‌های ارائه شده به رانندگان تاکسی در این زمینه بیان کرد: برای ۵۰ تاکسی ویژه فرودگاه، ۵۰ تاکسی ویژه ترمینال و ۵۰ تاکسی ویژه راه آهن شهر گرگان دوره‌های آموزش آشنایی با اماکن تاریخی و تفریحی شهر گرگان طی دو نوبت در سال برگزار شده است، که یک نوبت قبل از شروع مسافرت‌های تابستانی و یک دوره هم قبل از شروع مسافرت‌های نوروزی بود.

کمال غریبی افزود: علاوه بر این دوره‌های آموزشی با یک آموزشگاه زبان انگلیسی مکاتباتی داشتیم تا طی قراردادی رانندگان تاکسی که علاقه‌مند به یادگیری زبان انگلیسی و افزایش سطح توانمندی خود هستند به صورت نیم بها از این خدمات بهره‌مند شوند.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری گرگان با اشاره به خدمات این سازمان به حوزه گردشگری گفت: طی تفاهم نامه‌ای که با شرکت‌های گردشگری امضا کرده ایم هر هفته برنامه‌ای تحت عنوان تور رایگان گرگان گردی برگزار می‌شود که با هزینه‌ای خیلی ناچیز اتوبوسی در اختیارشان قرار می‌دهیم تا از اماکن تاریخی گرگان بازدیدی داشته باشند.

کمال غریبی ادامه داد: خوشبختانه از این طرح استقبال خوبی شده و هر جمعه نزدیک به ۴۰۰ نفر در این تور‌های گردشگری شرکت می‌کنند.

او افزود: چند سالی است در ایام عید سال اتوبوس و یا مینی بوس‌هایی برای جابه جایی مسافران نوروزی از هتل‌ها به اماکن تاریخی و دیدنی شهر گرگان توسط سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری گرگان آماده می‌شود و با استقبال خوب مسافران نوروزی هم همراه است.

کمال غریبی ادامه داد: در حال حاضر دو هزار و ۹۴۲ تاکسی در سطح شهر گرگان داریم که از این تعداد دو هزار و ۴۰۶ مورد دوگانه سوز هستندو ۵۷۲ تک سوز هستند.
 
انتهای پیام/ن/ق
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر