کد خبر: ۷۲۱۰۱۲۲
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹
کد خبر : ۷۲۱۰۱۲۲
گروه : گیلان » رشت

آیین توزیع ۱۱ دستگاه آمبولانس‌های دو دیفرانسیل پایگاه‌های اورژانس گیلان امروز در رشت برگزار شد.

الحاق ۱۱ دستگاه آمبولانس به مجموعه اورژانس گیلانبه گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، ارسلان زارع، استاندار گیلان امروز در بازدید از مرکز خدمات اورژانس دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به اضافه شدن ۱۱ آمبولانس با استاندارد‌های جهانی با اعتباری بالغ بر ۱۷ میلیارد تومان به مجموعه آمبولانس‌های قبلی گفت: اضافه شدن این تعداد دستگاه آمبولانس جدید به ناوگان اورژانس گیلان و توزیع آن در مناطق صعب العبور گام موثری در ارتقاء کیفیت خدمات رسانی به شمار می‌رود.

او با بیان اینکه این امر برای مردم، مسافران و گردشگرانی که در فصول مختلف سال گیلان را هدف گردشگری قرار می‌دهند، بسیار مفید است، افزود: خدمات رسانی از طرف وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی و اورژانس به همه مردم ضروری است.

استاندار گیلان اظهار داشت: با توجه به شرایط اقلیمی، جغرافیایی و گردشگر پذیربودن استان گیلان تجهیز پایگاه‌های اورژانس در همه محور‌های مواصلاتی استان نیاز بود که اضافه شدن ۱۱ دستگاه به ناوگان اورژانس استان جای تقدیر و تشکر دارد.

زارع با اشاره به اینکه با اضافه شدن ۴۸ دستگاه آمبولانس به ناوگان اورژانس گیلان در تعداد آمبولانس‌های مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گیلان به ۱۳۸ دستگاه رسیده است، گفت: تقویت و بهبود شاخص‌های خدمات‌رسانی به خصوص در مناطق صعب العبور و پایگاه‌های جاده‌ای استان می‌بایست به تقویت ناوگان خودرویی بپردازیم.

در حال حاضر اورژانس گیلان دارای ۶۲ پایگاه (۲۵ شهری و ۳۷ جاده‌ای) است که در برنامه ششم توسعه تعداد ۳۱ پایگاه دیگر می‌بایست به اورژانس گیلان اضافه شود.

ناوگان اورژانس گیلان شامل ۱۳۸ دستگاه خودرو متشکل از ۱۳۵ دستگاه آمبولانس، یک فرورند بالگرد اورژانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۲ دستگاه موتور لانس است.

انتهای پیام/ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر