کد خبر: ۷۲۱۰۱۶۰
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶
کد خبر : ۷۲۱۰۱۶۰
سرپرست ستاد مرکزى معاینه فنى خودروهاى تهران خبر داد؛

مقدم از مراجعه ١ میلیون و٤٠٠ هزار دستگاه خودرو، از ابتدای سال تاکنون به مراکز معاینه فنی خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، حسین مقدم سرپرست ستاد مرکزى معاینه فنى خودروهاى تهران با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون بیش از ١ میلیون و ٤٠٠ هزار خودرو برای انجام معاینه فنی به مراکز مراجعه کردند، گفت: از این تعداد، ۹۹۲ هزار دستگاه مربوط به مراجعه اول است.

وی با بیان اینکه ٣٨ درصد از خودرو‌ها در مراجعه اول به علت نقص فنی مردود شده‌اند و پس از رفع ایراد در مراجعات بعدی موفق به اخذ معاینه فنی شده‌اند، تصریح کرد: آمار‌ها نشان می‌دهد از مراجعه اول ۲۲ درصد از خودرو در آزمون آلایندگی، ۷ درصد در آزمون همراستایی چرخ ها، ۴ درصد در آزمون کمک فنر، ۹ درصد در آزمون ترمز، ۱۶ درصد از عیوب ظاهری مردود شده‌اند.

سرپرست ستاد مرکزى معاینه فنى خودروهاى تهران ادامه داد: در حال حاضر شهر تهران از بضاعت ۱۶ مرکز معاینه فنی ثابت دارای ۴۶ خط و ۸ واحد سیار تک خطه معاینه فنی مختص خودرو‌های سبک و همچنین سه مرکز تک خطه معاینه فنی خودرو‌های سنگین برخوردار است.

به گفته مقدم از دوهفته گذشته یکی از واحد‌های سیار تک خطه در منطقه ۱۰ مستقر شده است.

وى اظهار داشت: واحد‌های سیار باهدف کاهش سفر و تسهیل در ارائه خدمات به شهروندان مناطقی که فاقد خدمات معاینه فنی در آن منطقه هستند ایجاد و راه اندازی شده است و جابجایی و استقرار این واحد‌ها بنا بر درخواست مناطق و یا سازمان‌هایی که تعداد خودروی زیادی دارند، برنامه ریزی می‌شود.

مقدم خاطر نشان کرد: شهروندان جهت اطلاع از آخرین وضعیت کاری و آدرس مراکز، مدت انتظار و طول صف در مراکز، استفاده از سامانه نوبت دهی آنلاین جهت مراجعه با تعیین وقت قبلی و آخرین اخبار و اطلاعیه‌های این مجموعه به سایت رسمی ستاد معاینه فنی خودرو‌های تهران inspection.tehran.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر