کد خبر: ۷۲۱۰۲۰۸
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷
کد خبر : ۷۲۱۰۲۰۸

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان از ارائه آموزش های مهارتی به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) و ساکنان مناطق محروم خبر داد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، عبدالنبی سواعدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان گفت: طرح توانمندسازی ساکنان مناطق کم برخوردار و در معرض آسیب اهواز برای سال ۹۸، طرح یاددهی و یادگیری الکترونیک مبتنی بر ریز محتواها، رویداد‌های ملی سالیانه بازی‌سازی رایانه‌ای، مشارکت در رویداد‌های سالیانه سمینار بین المللی مسئولیت اجتماعی و مشارکت در طرح‌های توانمندسازی اشتغال مددجویان کمیته امداد و دیگر نهاد‌های حمایتی از جمله برنامه‌های در حال اجرا است.

او افزود: قانون الزام فراگیری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و آئین‌نامه‌های اجرایی دیگر یک دستورالعمل تحت عنوان «جاک» تهیه و تدوین شده که در این جلسه به رأی گذاشته و در صورت موافقت به تصویب می‌رسد.

سواعدی بیان داشت: خوزستان ظرفیت بسیاری در حوزه توسعه مهارت‌آموزی و اشتغال دارد که نباید از آن‌ها غافل شد و انتظار داریم تا برای بالقوه شدن این ظرفیت‌ها حمایت شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان تصریح کرد: پیش‌بینی اعتبار در قالب کمک‌های فنی و اعتباری برای توسعه و تجهیز آموزشگاه‌های آزاد استان، ایجاد و تجهیز مراکز سنجش صلاحیت‌های حرفه‌ای برای اجرایی کردن نظام صلاحیت حرفه‌ای و مشارکت در تکمیل و تجهیز مرکز تخصصی غواصی ماهشهر از جمله پیشنهاد‌های در نظر گرفته شده در طرح «جاک» است.

این مقام مسئول ادامه داد: ایجاد دپارتمان تخصصی تربیت مربی فنی و حرفه‌ای در رشته‌های مختلف و مشارکت در تهیه طرح جامع مشاغل و توسعه کسب و کار یا اطلس مشاغل نیز از دیگر پیشنهاد‌های در نظر گرفته شده در طرح جاک است و تاکنون ۷ هزار و ۲۷۴ نفر از اهالی روستا‌های مختلف استان را آموزش‌های مهارتی دادیم.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر