کد خبر: ۷۲۱۰۲۵۴
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱
کد خبر : ۷۲۱۰۲۵۴

در حال حاضر بیش از ۱۴۰ شرکت دانش‌بنیان داخلی در حوزه آب مشغول فعالیت هستند تا به کمک آن‌ها توسعه فناوری‌ها مرتبط با شتاب بیش‌تری انجام شود.

به گزارش حوزه فناوری گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، دانشگاه‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان، استارت آپ‌ها، مراکز رشد، شتابدهنده‌ها و کارخانه‌های نوآوری بخشی از بازیگران زیست بوم فناوری و نوآوری در کشور هستند که به مدد آن در حوزه‌های مختلف شاهد اتفاقات خوبی در کشور هستیم.

نوآوری­‌ها و محصولات فناورانه‌ای که از این زیست بوم خارج می‌شود و هر کدام یکی از نیاز‌های کشور را رفع می‌کند. اما در این میان شرکت‌های دانش‌بنیان با تلاش بی وقفه جوانان خلاق و مستعد، در تلاش هستند تا در این زیست بوم خلاقیت و نوآوری، حرف‌های بیشتری برای گفتن داشته باشد.

آب و فناوری‌های مرتبط با آن، یکی از حوزه‌هایی است که با ورود این شرکت‌ها، می‌تواند مشکلات را با سرعت بیشتری رفع کند. در حال حاضر بیش از ۱۴۰ شرکت دانش‌بنیان در این حوزه مشغول فعالیت هستند تا به کمک آن‌ها توسعه فناوری‌ها در این حوزه با شتاب بیشتری انجام شود.

بسته‌های آب شیرین‌کن با فناوری نوین در مناطق محروم و روستایی در استان‌های بوشهر و خوزستان، طراحی و ساخت قفس برای پرورش ماهی در دریا، توسعه فناوری‌های از راه دور آر اس، جی آی اس و اینترنت اشیا در صنعت بیمه محصولات کشاورزی، توسعه و تولید غشای سرامیکی به عنوان پیش تصفیه در واحد‌های آب شیرین کن کشور، توسعه و تولید انبوه غشاء برای سیستم‌های اسمز معکوس، توسعه فناوری­‌ها برای ساماندهی خشکه رود‌ها برای استحصال سیلاب­‌ها، حفظ خاک و تولید محصولات زراعی، باغی و شیلاتی، تولید پم‌پ­ها و مخازن تحت فشار برای سیست‌م­های آب­شیرین­‌کن، توسعه تولید کاکتوس در مناطق خشک، بیابانی و خاک­‌های کم بازده برای تولید علوفه و فرآورده­‌های جنبی، ساخت دستگاه­‌ها و تجهیزات مطالعات زمین­‌شناسی، ساخت گلخانه دریایی با هدف استفاده از انرژی خورشیدی در تولید آب شیرین و توسعه کشت تنها بخش کوچکی از فناوری‌هایی است که با همت این شرکت‌های فناور در کشور بومی می‌شود. این شرکت‌ها با اقدامات خود، ارتقای سطح کیفی و رفاهی زندگی را به مناطق شهری و روستایی کشور هدیه می‌دهند.

ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز برای شتاب این مسیر با اقدامات حمایتی درصدد شتاب فعالیت‌ها است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر