کد خبر: ۷۲۱۰۶۳۶
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۵
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۵
کد خبر : ۷۲۱۰۶۳۶

بنا به نتایج یک نظرسنجی جدید، نیمی از مردم آمریکا با اقدامات تنش‌زای رئیس‌جمهور کشورشان در قبال ایران مخالف هستند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری هیل، تقریبا نیمی از شرکت کنندگان در نظرسنجی جدید ان پی آر/ پی بی اس نیوز آوور/ماریست با اقدامات دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در قبال ایران مخالف هستند.

نتایج این نظرسنجی جدید نشان داد نزدیک به نیمی از شرکت کنندگان، ۴۹ درصد، اعلام کردند با اقدامات تنش زای ترامپ در مقابل ایران مخالف هستند این در حالیست که ۴۲ درصد نظر موافقی داشتند.

نتایج این نظرسنجی بر اساس تفکیک میان شرکت کنندگان دو حزب دموکرات و جمهوری خواه اندکی متفاوت بود. ۸۴ درصد از حامیان حزب دموکرات اقدامات رئیس جمهور کشورشان در قبال ایران را رد کردند، با این حال ۸۸ درصد از هم حزبی‌های جمهوری خواه ترامپ از اقدامات تنش زای او حمایت کردند. در میان شرکت کنندگان مستقل نیز ۴۹ درصد نظر مخالف و ۴۲ درصد نظر موافق داشتند.

پیش از این نیز نتایج نظرسنجی جدید‌ ای بی سی نیوز/ایپسوس نشان داد ۵۶ درصد از مردم آمریکا با اقدامات اخیر رئیس جمهور کشورشان در قبال ایران مخالف هستند. همچنین ۵۲ درصد از مردم آمریکا می‌گویند ترور سردار سلیمانی، فرمانده شهید سپاه قدس ایران امنیت کشورشان را تحت الشعاع قرار داده است.

آمریکا در اقدامی جنایتکارانه سیزدهم دی ماه در حمله‌ای متجاوزانه سردار قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس، نائب رئیس الحشد الشعبی و جمعی از همراهانشان را در مسیر فرودگاه بغداد ترور کرد. دولت آمریکا به دستور مستقیم  ترامپ در اقدامی تروریستی خودروی حامل سردار سلیمانی و همراهانش را هدف حمله قرار داد. اقدامی که با انتقادات بین‌المللی روبرو شد و موجی از خشم و انزجار در ایران را به دنبال داشت. رئیس‌جمهور آمریکا پیش از این بار‌ها طی ادعا‌هایی واهی گفته بود که ایران قصد حمله به سفارت آمریکا در بغداد را دارد، اما برای این ادعا هیچ سندی را ارائه نکرده است.

نظرسنجی «ان پی آر/ پی بی اس نیوز آوور/ماریست» با حضور هزار و ۲۵۹ آمریکایی برگزار شد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر