کد خبر: ۷۲۱۰۶۴۶
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۵
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۵
کد خبر : ۷۲۱۰۶۴۶

مسوول مسابقات ورزشی آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت : ۱۰۰ دانش‌آموز پسر و ۸۰ دانش‌آموز دختر استان از ابتدای سال ۹۸ تاکنون به مسابقات مختلف ورزشی کشور اعزام شدند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،سیف شهاب زاده مسوول مسابقات ورزشی آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت : استان کرمانشاه امسال در سه رشته ورزشی فوتسال دختران، کبدی و شنا رتبه‌های تیمی دومی و سومی کشور و همچنین در رشته‌های بدمینتون، شطرنج و دو ومیدانی به صورت انفرادی مقام‌های اول تا سوم را کسب کرد.

او گفت : دانش آموزان استان در رشته فوتسال، هندبال؛ والیبال؛ بسکتبال؛ شطرنج، شنا پسران، دو و میدانی تیس روی میز و بدمینتون به مسابقات کشوری اعزام شدند، کرمانشاه در رشته‌های شطرنج، دو و میدانی و بدمینتون در سطح کشور همواره مدعی بوده است.

شهاب زاده گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۲۹۰ دانش آموز دختر و پسر در مسابقات ورزشی استانی شرکت کرده اند.

او افزود: بیشتر مسابقات ورزشی دانش آموزی از ابتدای بهمن ماه هر سال همزمان با ماه پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ شروع می‌شود و امسال این مسابقات به نام شهید سپهبد قاسم سلیمانی برگزار خواهد شد.

مسوول مدیریت و نگهداری مجتمع‌های ورزشی آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: آموزش و پرورش در سطح استان ۱۰۵ مجتمع ورزشی دارد که به طور مشترک بین دانش آموزان دختر و پسر و همچنین فرهنگیان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شهاب جلالوند، با اشاره به اینکه حدود ۲۰ پروژه ورزشی در دست اجرا است، افزود: این مجتمع‌های ورزشی تا ساعت ۱۸ در اختیار فرهنگیان و دانش آموزان است و بعد از آن به صورت خود گردان در اختیار عموم مردم برای استفاده قرار می‌گیرد.

جلالوند با بیان اینکه حدود ۱۲ هزار دانش آموز استان در رشته‌های مختلف بیمه ورزشی دارند، افزود: این داشن آموزان به طور مرتب زیرنظر مربیان و معلمان ورزشی آموزش و پرورش در سالن‌های ورزشی این سازمان فعالیت می‌پردازند.

او تعداد معلمان ورزشی استان را در حدود هزار و ۱۰۰ معلم دانست و گفت: تمام نواحی آموزش و پرورش استان دارای سالن ورزشی هستند و سطح روستا نیز آموزش و پرورش در قالب بازی‌های بومی محلی در رشته‌های ورزشی فعال است.

 

 

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر