کد خبر: ۷۲۱۰۷۹۲
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۹
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۹
کد خبر : ۷۲۱۰۷۹۲
یک مقام مسئول مطرح کرد:

سرپرست معاونت سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: تا فردا گزارش اولیه خسارت وارد شده به راه‌های استان ارائه می‌شود.

سیلبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رضا اکبری با اشاره به بازدید و رصد اقدامات انجام شده در قبال جاری شدن سیلاب در استان سیستان و بلوچستان گفت: امروز به سرتاسر استان سرکشی شد و مشاهدات حاکی از بالا بودن حجم خسارت‌های وارده است.

سرپرست معاونت راه‌های روستایی و فرعی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای افزود: بنا بر تلاش شبانه روزی راهداران، هیچ یک از راه‌های شریانی و فرعی استان سیستان و بلوچستان مسدود نیست و تردد برقرار است. اگرچه تعدادی از ابنیه فنی و راه‌های شریانی و فرعی با آب شستگی شدید مواجه شده‌اند.

سرپرست معاونت راه روستایی و فرعی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به اقدامات انجام شده در جنوب استان نیز گفت: در جنوب استان به غیر از جاده کنارک به جاسک سایر محور‌ها باز است و هم اینک دو اکیپ راهداری در حال تلاش برای بازگشایی این محور تا پایان امروز هستند.

اکبری اضافه کرد: با توجه به فروکش کردن سطح آب نسبت به روز‌های گذشته، تلاش می‌شود تا فردا برآورد اولیه از میزان خسارت وارده به راه‌های استان تهیه شود.

وی در خصوص وضعیت راه‌های روستایی استان نیز گفت: طبق آمار به دست آمده نزدیک به ۱۰۰ روستای استان سیستان و بلوچستان با انسداد راه‌های دسترسی مواجه هستند، اما با تدابیر اندیشیده شده ماشین آلات به ترتیب عملیات بازگشایی راه‌های روستایی را آغاز می‌کنند.

این مقام مسئول در سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در ادامه، بارش برف در کرمان طی ۲۰ سال اخیر را بی سابقه توصیف کرد و افزود: محور بافت به نگار که بر اثر کولاک مسدود بود، امروز با تلاش راهداران بازگشایی شد و خوشبختانه کرمان فاقد محور مسدود شریانی است. اما راه‌های دسترسی ۵۰ روستا در استان کرمان و ۴۰ روستا در استان هرمزگان که استان‌های معین سیستان و بلوچستان محسوب می‌شوند مسدود هستند و ماشین‌آلات راهداری آن‌ها در حال انجام عملیات هستند.

وی ادامه داد: برای تامین ماشین آلات مورد نیاز استان سیستان و بلوچستان از استان‌های فارس، بوشهر و یزد درخواست کمک شده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر