کد خبر: ۷۲۱۰۷۹۴
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۶
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۶
کد خبر : ۷۲۱۰۷۹۴

مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه طرح ارسال مفاد استیضاح ترامپ به سنای این کشور را به تصویب رساند.

مجلس نمایندگان آمریکا ارسال بندهای استیضاح به سنا را تصویب کردبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه ۱۵ ژانویه (۲۵ دی) موافقت خود را با ارسال بند‌های استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به مجلس سنای این کشور اعلام کرد.

طرح ارسال پرونده استیضاح ترامپ به سنا با ۲۲۸ رای موافق در برابر ۱۹۳ رای مخالف در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسید.

قانونگذاران آمریکایی همچنین موافقت خود را با افراد تعیین شده به عنوان دادستان‌های استیضاح ترامپ برای حضور در جلسه دادگاه سنا اعلام کردند.

بیشتر بخوانید:

ساعاتی پیش، «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با ارسال پیامی در صفحه خود در فضای مجازی (توئیتر) نوشت: امروز، افتخار آن را دارم که مسئولان استیضاح رئیس جمهور آمریکا را معرفی کنم.

«آدام شیف» رئیس کمیته اطلاعات و «جری نادلر» رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا به همراه ۵ تن دیگر از اعضای مجلس نمایندگان در فهرست افراد معرفی شده نانسی پلوسی قرار دارند.

رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد آن چه جریان دارد محک و آزمونی برای قانون اساسی است و مجلس سنا نیز مانند رئیس جمهور در آستانه محاکمه قرار دارد.

ارسال بندهای استیضاح ترامپ به سنا در حالی انجام می‌گیرد که دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا به شواهد جدیدی درباره پرونده استیضاح ترامپ دست یافته‌اند که آن‌ها را به زودی ارائه ‌می‌کنند.

دموکرات‌های مجلس نمایندگان این هفته همراه با تحویل بند‌های استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به سنا، شواهد ارائه شده از طرف لِو پارناس Lev Parnas مشاور رودی جولیانی را نیز تسلیم خواهند کرد.

روزنامه آمریکایی واشنگتن تایمز نوشت: آدام شیف، جری نادلر، کارولین مالونی و الیوت انگل روسای چهار کمیته مجلس نمایندگان که بر استیضاح ترامپ نظارت دارند، اعلام کردند اسنادی جدید از پارناس دریافت کرده اند. پارناس بازرگان سابق اوکراینی بوده که با جولیانی وکیل ترامپ ارتباطاتی داشته است.

ترامپ با دو اتهام «سوء استفاده از قدرت» و «کارشکنی در کار کنگره» روبروست. رئیس جمهور آمریکا هرگونه تخلف را رد کرده و مکرراً استیضاح را به عنوان تعقیب توهمات و با هدف برگرداندن نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ اعلام کرده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر