کد خبر: ۷۲۱۰۷۹۵
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۱
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۱
کد خبر : ۷۲۱۰۷۹۵
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور:

اوسط هاشمی با بیان اینکه نظام آموزشی کشور در تربیت نیروی کارآفرین موفق نبوده گفت: ۴۰ درصد متقاضیان آموزش‌ فنی‌وحرفه‌ای دانش‌آموختگان بیکار هستند.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، علی اوسط هاشمی رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور روز چهارشنبه در شورای مهارت خوزستان که در محل سرسرای شهید رجایی استانداری برگزار شد، گفت: ۴۰ درصد از متقاضیان دریافت آموزش‌های فنی‌ و حرفه‌ای در کشور، دانش‌آموختگانی هستند که بیکارند.

او افزود: این حجم از دانش‌آموختگان متقاضی دریافت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، نشان می‌دهد که نظام آموزشی کشور در تربیت نیروی کارآفرین موفق نبوده است.

اوسط هاشمی با بیان اینکه ۵۰ درصد از نظام آموزش رسمی کشور باید به سمت مهارت آموزی هدایت شود، اظهار داشت: این هدف گذاری بر اساس مصوبه‌های دولت، مجلس شورای اسلامی و شورای عالی مهارت تعیین شده که علاوه بر آن در برنامه ششم توسعه کشور، الزام آور شده است.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور بر ضرورت ارائه ۳۰ درصد از آموزش‌های وزارت علوم به صورت آموزش‌های مهارتی تاکید کرد و بیان داشت: باید در برخی نگاه‌ها نسبت به امر اشتغال بازنگری شود تا شاهد ترویج فرهنگ مهارت آموزی در کشور باشیم.

این مقام مسئول در ادامه از استان خوزستان به عنوان قطب کشاورزی کشور یاد کرد و ادامه داد: این استان استعداد و ظرفیت لازم برای راه‌اندازی دپارتمان‌های تخصصی در زمینه‌های آب، خاک و کشاورزی را دارد.

علی اوسط هاشمی اظهار داشت: همزمان این امکان وجود دارد که دپارتمان نفت و گاز را در این استان راه‌اندازی و ایجاد کنیم و این امر نیاز به تربیت مربیان توانمند در حوزه‌های تخصصی دارد.

از دهه ۵۰ تاکنون ۵ هزار و ۴۰۰ استاندارد شغلی و شایستگی در کشور ایجاد شده و تا سال ۹۹ در فنی و حرفه‌ای کشور ۲ هزار شغل دیگر به این تعداد استاندارد شغلی افزوده خواهد شد.

انتهای پیام/گ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر