کد خبر: ۷۲۱۱۰۴۵
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱
۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱
کد خبر : ۷۲۱۱۰۴۵

نماینده ولی فقیه در مازندران از فضلای مازندرانی مقیم قم خواست نسبت به تبلیغ و تشکیل کلاس‌های دینی در استان بیش از پیش کوشا باشند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،حجت الاسلام والمسلیمن محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در مازندران در دیدار با نمایندگان طلاب و فضلای مازندانی مقیم قم گفت: مردم مازندران، مردمانی سخت کوش، نجیب و کم توقع هستند و این ویژگی‌های بارز، مسئولیت ما را در قبال مردم دو چندان می‌کند.

او با بیان بخشی از مطالبات رهبر معظم انقلاب در خصوص تبیین برجستگی‌های مردم مازندران افزود: برای عمل به این دستور تمامی سازمان‌ها و نهاد‌ها باید خود را مکلف به شناخت ویژگی‌ها خوب مردم استان، و در نهایت به تشریح و تبیین آن بپردازند.

حجت الاسلام والمسلیمن محمدی لائینی با بیان اینکه از امامان جمعه همه شهرستان‌های استان در خواست کردیم تا با تشکیل کار گروهی از تمامی متخصصان مختلف نسبت به بررسی وضعیت موجود و کمبود‌های آن اقدام کنند، گفت: شما نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم باید به عنوان بازوی این کار گروه و نیروی موثر در آن عمل کنید.

او با اشاره به تشریح کمبود‌های استان در بخش‌های فرهنگی و مذهبی، از فضلای مازندرانی مقیم قم خواست: نسبت به تبلیغ و تشکیل کلاس‌های دینی در استان بیش از پیش کوشا باشند.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه حضور بیش از ۷ هزار طلبه مازندران در حوزه علمیه قم، یکی از نقاط بسیار مثبت برای ارتقای سطح فرهنگ دینی محسوب می‌شود، افزود: تشکیل یک اطلس کامل و شناسنامه جامع از طلاب مازندرانی مقیم قم برای استفاده بیشر از فضلای حوزه، بسیار ضروری است.

در این نشست نمایندگان طلاب و فضلای مازندران، در حوزه علمیه قم، نظرات و پیشنهاد‌های خود را در خصوص رفع مشکلات موجود و چگونگی تداوم ارتباط بیشتر بین مراکز حوزوی قم و مازندران را بیان کردند.

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه در اردیبهشت ۱۳۶۸ به منظور عمل به فرامین امام خمینی (ره) و برای هر چه بهتر شدن نظام آموزشی حوزه، توسط جامعه مدرسین حوزه علمیه قم شکل گرفت.

انتهای پیام/ س
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر