کد خبر: ۷۲۱۱۰۸۱
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۳
۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۳
کد خبر : ۷۲۱۱۰۸۱

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب سیستان و بلوچستان (ایرانشهر) گفت: سیل در جنوب این استان به بیش از ۳۰ درصد راه‌ها و ۶۰ درصد ابنیه و پل‌های موجود در محور‌های روستایی آسیب وارد کرده است.

خسارت سیلبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، ابراهیم جاوشیری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب سیستان و بلوچستان  (ایرانشهر) اظهار داشت: ۲۷ محور اصلی و فرعی و ۸۷۵ راه روستایی بر اثر سیل و طغیان رودخانه‌ها دچار انسداد شده بود که با تلاش شبانه‌روزی ۷۲۲ نفر نیروی راهداری و بکارگیری ۳۷۵ دستگاه ماشین‌آلات نیمه سنگین و سنگین فعال راهداری تاکنون ۲۷ محور اصلی و فرعی و ۸۰۵ راه روستایی بازگشایی شده است.

او گفت: ۷۰ اکیپ راهداری به صورت شبانه‌روزی و بی وقفه برای بازگشایی و رفع مشکل مناطق آسیب دیده تلاش می‌کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب سیستان و بلوچستان (ایرانشهر) افزود: بر اثر وقوع سیل حدود ۱۶ دستگاه پل و آب رو کاملا تخریب و حدود ۱۶۲ ابنیه شامل آبنما و پل دچار آسیب و خسارت شده است.

او بیان کرد: همچنین هزارو ۷۶۳ کیلومتر از راه‌های اصلی و فرعی و سه هزارو ۸۶۰ کیلومتر از راه‌های روستایی تخریب و یا دچار آسیب شده است.

جاوشیری گفت: پس از بارش ۱۸۰میلیمتری و سیل اخیر در جنوب بلوچستان و گذشت سه روز فروکش کردن آب و تلاش راهداران هم‌اینک همه محور‌های اصلی، فرعی و بیشتر راه‌های روستایی با تلاش شبانه‌روزی راهداران بازگشایی شده است.

او ادامه داد: حجم بیشتر خسارت‌ها در شهرستان‌های نیکشهر، چابهار، فنوج، کنارک، قصرقند، دلگان و ایرانشهر بوده که باتوجه به فاصله زیاد شهر‌ها از یکدیگر و فاصله حدود ۸۰۰ کیلومتری از مرکز استان امداد رسانی از طریق جاده‌های روستایی به سختی انجام می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب سیستان و بلوچستان (ایرانشهر) افزود: بر حسب دستور مقام معظم رهبری مبنی بر امدادرسانی به سیل زدگان جنوب استان در حال حاضر چندین تیم از سازمان راهداری برای بازدید میدانی به منطقه اعزام شده‌اند.

او اظهار داشت: با توجه به حجم خسارات وارده، اداره کل راهداری ایرانشهر از تمام ظرفیت نیروی انسانی و ماشین آلات راهداری خود و همچنین ماشین آلات راهداری و نیروی انسانی شرکت‌های پیمانکاری تحت اختیار استفاده کرده است.

انتهای پیام/ع

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر