کد خبر: ۷۲۱۱۱۴۵
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹
۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹
کد خبر : ۷۲۱۱۱۴۵

تیم فوریت‌های پزشکی کهگیلویه وبویراحمد جان خانم ۴۷ ساله روستای دلی مهتاب را بعد از ۲۲ ساعت تلاش نجات دادند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج ،رئیس فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وبویراحمد در خصوص انجام یک ماموریت پر مخاطره گفت: بعد از دریافت تماس روز سه شنبه مشخص شد خانمی ۴۷ ساله در روستای دلی مهتاب دچار ترومای شکم و دنده‌ها شده بود.
 
محسن جلیل افزود: پس از اعزام تیم‌های پزشکی به علت صعب العبور بودن مسیر و پوشش گسترده برف در جاده نیرو‌های اورژانس با زحمت زیاد به محل فوریت رسیدند.
 
جلیل اظهار داشت : این ماموریت که از ساعت ۵ عصر روز سه شنبه آغاز شده بود و خودرو‌های اورژانس هم با بستن زنجیر چرخ نهایتا شب موفق به حضور بر بالین مصدوم شدند و پس از اقدامات اولیه، اما به دلیل عدم امکان برگشت پرسنل اورژانس در محل ماندند و صبح روز چهارشنبه اقدام به اعزام مصدوم به بیمارستان نمودند.
 
او ادامه داد: متاسفانه در مسیر برگشت با وجود استفاده از زنجیر چرخ خودروی اورژانس نتوانست ادامه مسیر دهد و با پاره شدن زنجیر چرخ‌ها، خودرو تا لب پرتگاه رفت، اما با تلاش پرسنل اورژانس نهایتا از سقوط خودرو به دره جلوگیری شد! این در حالی است که در مقطعی مجبور به پیاده کردن مصدوم شدیم!
 
جلیل افزود: کار سخت پرسنل اورژانس پس از طی مسافتی با پنچری چرخ خودرو بیشتر شد که با تلاش زیاد لاستیک خودرو تعویض شد!
 
اوگفت: انجام این ماموریت ۲۲ساعته توسط تیم عملیات ویژه اورژانس استان آقایان حیدرزاده و افضلی برای نجات جان خانم ۴۷ساله سقوط کرده از ارتفاع تقریبا ۴متری در روستای دلی مهتاب نهایتا در ساعت ۳ عصر روز چهارشنبه۹۸/۱۰/۲۵ با تحویل این مصدوم به بیمارستان شهید بهشتی یاسوج به پایان رسید.
 
رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان در پایان گفت: با وجود خطرات بسیار زیادی که گا‌ها در چنین عملیات‌هایی وجود دارد، اما پرسنل اورژانس بدون فوت وقت در جهت کمک رسانی اورژانسی به مصدومین اقدام خواهد کرد.
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر