کد خبر: ۷۲۱۱۲۹۶
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳
۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳
کد خبر : ۷۲۱۱۲۹۶
گروه : قم » قم
آیت‌الله نوری همدانی در دیدار دبیرکل مجمع تقریب مذاهب:

آیت‌الله نوری همدانی گفت:مسیری را که بزرگان دین ازجمله مرحوم بروجردی در تقریب مذاهب پیمود در چارچوب کار قرار گیرد.

مرحوم بروجردی از طلایه داران تقریب مذاهب بود/ضرورت برپایی کرسی‌های تدریس فقه شیعهبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،آیت‌الله نوری همدانی پیش از ظهر امروز در دیدار حجت‌الاسلام شهریاری دبیر مجمع جهانی تقریب مذاهب که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد با تأکید بر برپایی کرسی‌هایی برای تدریس فقه شیعه گفت: باید مناظرات و جلسات مناظره‌ای با حفظ اصول از سوی علما در نقاط مختلف کشور برگزار شود.

او قدم برداشتن در این مسیر را مهم و ارزشمند برشمرد و افزود: مرحوم آیت‌الله بروجردی در مسیر تقریب کار‌های بزرگی انجام داده‌اند، اما امروز متأسفانه وهابیت در جهت افتراق مذاهب، در مکه و مدینه قبور بزرگان شیعه را از بین برده‌اند.

آیت الله نوری هم خطاب به دبیر مجمع جهانی تقریب مذاهب گفت: شما با درایت، فرهنگ و شجاعتی که دارید باید سعی کنید این ارتباطات با حفظ اصول بیشتر شود و گام‌های مهمی در این زمینه برداشته شود.

این مرجع تقلید با تأکید بر برپایی کرسی‌هایی برای تدریس فقه شیعه ابراز کرد: باید مناظرات و جلسات مناظره‌ای با حفظ اصول از سوی علما در نقاط مختلف کشور برگزار شود.

آیت‌الله نوری همدانی عنوان کرد: در حوزه‌های علمیه نیز باید جلسات مناظره با حفظ اصول برگزار شود، افرادی باید تربیت شوند که در جهت تقریب با دیگر فرق و مذاهب در ارتباط باشند.

او تأکید کرد: انجام این مهم کار ساده‌ای نبوده و باید حفظ اصول در تقریب رعایت شود تا بتوان گام‌های مثبتی در این مسیر برداشت.

همچنین دبیر مجمع جهانی تقریب مذاهب در این دیدار، آیت‌الله بروجردی را از طلایه داران تقریب خواند و اظهار داشت: بنا براین است مسیری را که بزرگان دین ازجمله مرحوم آیت‌الله بروجردی در مسیر تقریب تعریف کرده بودند در چارچوب کار قرار بگیرد.

دبیر مجمع جهانی تقریب مذاهب افزود: از آرزو‌های مرحوم آیت‌الله بروجردی این بود که از فتنه‌انگیزی‌های استکبار جهانی در سطح دنیا، پیشگیری شود که با فرستادن نماینده‌ای به مصر این اتفاق میمون و مبارک افتاد تا فقه شیعه با پشتوانه ولایت و پیشینه تاریخی به منصه ظهور برساند.

انتهای پیام/ش

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر