کد خبر: ۷۲۱۱۳۱۶
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۳
۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۳
کد خبر : ۷۲۱۱۳۱۶

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به صدور مجوز دانشکده توانبخشی در این دانشگاه گفت: دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه آماده پذیرش دانشجو در دانشکده توانبخشی است.

کرمانشاه آماده پذیرش دانشجو در دانشکده توانبخشی استبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، محمودرضا مرادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در جلسه هم‌اندیشی راه‌اندازی دانشکده توانبخشی در دفتر ریاست دانشگاه افزود: موافقت اصولی و صدور مجوز راه‌اندازی دانشکده توانبخشی و سه رشته همزمان در آن، اقدامی ارزشمند و کم‌نظیر است و در این بین تلاش معاونت آموزشی دانشگاه، دیگر همکاران و همچنین پیگیری‌های نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی قابل تقدیر است.

مرادی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در چند روز اخیر موفقیت‌های بسیاری را کسب کرده است، گفت: انجام سه عمل جراحی کاشت حلزون به صورت همزمان، انجام ۲ عمل پیوند کلیه پس از وقفه‌ای که ایجاد شده بود و بسته شدن قراداد‌های مهم تجهیزاتی از جمله دستگاه فوق پیشرفته توموتراپی نمونه این موفقیت‌ها است.

او گفت: دانشکده توانبخشی یکی از دانشکده‌های مهم و کاربردی است و رشته‌های آن بسیار پرکاربرد بوده و بر همین اساس مورد نیاز استان و کشور است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه گفت: پس از راه‌اندازی این دانشکده و رشته‌های کاردرمانی، فیزیوتراپی و گفتار درمانی باید پیگیری‌ها و اقدامات لازم برای راه‌اندازی رشته‌های ادیولوژی و اپتومتری در دانشگاه انجام شود.

مرادی افزود: نیاز به خدمات توانبخشی با راه اندازی ۲ مرکز درمان سکته حاد مغزی (استروک سنتر) در بیمارستان‌های فارابی و امام رضا (ع) با امکانات ویژه و مجهز این بیمارستان‌ها به صورت جدی احساس می‌شود.

او اظهار داشت: همچنین در بیمارستان سوختگی نیز به خدمات فیزیوتراپی ویژه نیاز هست و با راه‌اندازی دانشکده توانبخشی تا حدودی این نیاز‌ها مرتفع خواهد شد.

مرادی ادامه داد: کمبود فضای فیزیکی مشکلی است که تمام دانشکده‌ها با آن مواجه هستند و باید راه‌اندازی ساختمان جدید دانشکده دندانپزشکی در محل پردیس دانشگاه در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شود تا انتقال دانشکده توانبخشی به محل فعلی دانشکده دندانپزشکی انجام گیرد.

او تاکید کرد: همه باید تلاش کنیم تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدامات لازم در راستای راه‌اندازی دانشکده به بهترین نحو صورت گیرد و پذیرش دانشجو در سال آینده انجام شود.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز در جلسه گفت: اقدامات لازم برای راه‌اندازی این دانشکده برای جذب هیات علمی، تامین فضای ساختمانی و تامین فضای فیزیکی توانبخشی انجام شده و در هر سه رشته جذب هیات علمی صورت گرفته و هم اکنون مشکلی در بحث هیات علمی این دانشکده نداریم.

۱۲۰ دانشجوی خارجی نیز در رشته‌های دکترای عمومی پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.
انتهای پیام/ج

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر