کد خبر: ۷۲۱۱۴۱۰
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲
۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲
کد خبر : ۷۲۱۱۴۱۰
گروه : قم » قم
آیت الله مکارم شیرازی در دیدار دبیرکل مجمع تقریب مذاهب:

آیت‌الله مکارم شیرازی گفت:تقریب مذاهب اسلامی با قوت دنبال شود تا دشمنان از اختلاف افکنی مایوس شوند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،آیت‌الله مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید روز پنجشنبه در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین حمید شهریاری دبیرکل جدید مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، ضمن تاکید بر لزوم پرهیز جدی از اهانت به مقدسات اسلامی، گفت: استکبار جهانی منافع خود را درتفرقه و اختلاف مذاهب اسلامی می‌بیند و در این راستا سرمایه‌گذاری فراوانی کرده‌اند تا به نتایج مطلوب دست یابد.

او در ادامه با تاکید بر این که مستکبران، اسلام را مانع بزرگی برای اهداف شیطانی خود می‌دانند، تصریح کرد: آن‌ها برای این که این مانع را از سر راه بردارند، رو به اختلاف‌افکنی و تفرقه انداختن آورده‌اند.

آیت الله مکارم شیرازی تقریب مذاهب اسلامی را عامل خنثی‌سازی نقشه‌های شوم دشمنان خوانده و تاکید کرد: باید تقریب مذاهب را با قوت و قدرت دنبال کرد تا دشمنان از رسیدن به هدف شوم خود برای ایجاد اختلاف مایوس و محروم شوند.

این مرجع تقلید منادیان اختلاف درجهان اسلام را گروه دوم تفرقه‌افکن دانست و گفت: این‌ها به دلیل نادانی و بی‌سوادی در عرصه‌ای ورود کرده‌اند که بهره آن را مستکبران و دشمنان می‌برند به همین دلیل باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم این جهل و نادانی برطرف شود.

او افزود: گروه سوم عده قلیلی هستند که تصور می‌کنند اگر به مقدسات دیگر مذاهب اسلامی توهین کنند، کار درستی انجام داده‌اند، درحالی‌که این قبیل کار‌ها به شدت وحدت اسلامی را خدشه‌دار می‌کند و هیچ‌گونه دستاوردی ندارد، از این رو باید این افراد را روشن کرد.

آیت‌الله مکارم شیرازی، ادامه داد: مجمع تقریب مذاهب اسلامی باید درهر سه جبهه کار و فعالیت دقیقی صورت دهد تا بتوان تقریب میان مذاهب اسلامی را پیش برید.

حجت‌الاسلام والمسلمین شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی نیز در این دیدار با تقدیر و تجلیل از ابتکارات آیت‌الله مکارم شیرازی در مبارزه با اندیشه تکفیر، معظم له را از پیشگامان این عرصه برشمرده و تلاش‌ها و اقدامات انجام‌شده را ستودنی خواند.

انتهای پیام/ش

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر