کد خبر: ۷۲۱۱۵۶۵
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۷
۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۷
کد خبر : ۷۲۱۱۵۶۵

دومای روسیه صلاحیت میخائیل میشوستین، گزینه پوتین برای نخست‌وزیری را تأیید کرد.

رای مثبت دومای روسیه به نخست وزیر پیشنهادی پوتینبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، دومای روسیه به میخائیل میشوستین برای سمت نخست وزیری این کشور رای اعتماد داد.

پس از آن نیز ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه با امضای حکمی رسما «میخائیل میشوستین» را به عنوان نخست‌وزیر جدید روسیه منصوب کرد.

براساس مواد ۱۱۱ و ۱۱۲ قانون اساسی روسیه، نخست وزیر جدید یک هفته فرصت دارد اعضای کابینه را برای احراز رای اعتماد به مجلس دومای روسیه معرفی کند.

روز گذشته دیمیتری مدودف، نخست‌وزیر روسیه از سمت خود استعفا کرد. ولادیمیر پوتین نیز بلافاصله «میخائیل میشوستین» را به عنوان گزینه تصدی سمت نخست وزیری این کشور معرفی کرد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که پوتین بزودی مدودف را به عنوان دبیر شورای امنیت ملی این کشور منصوب خواهد کرد.

میشوستین از مجموع ۴۲۴ نماینده حاضر در نشست امروز، ۳۸۳ رای مثبت، ۴۱ رای ممتنع و بدون رای منفی، نظر موافق مجلس دوما را کسب کرد و بعنوان نخست وزیر جدید روسیه معرفی شد.

میخائیل میشوستین در سخنرانی امروز خود وعده داد، در فاصله‌ای کوتاه خط مشی جدید دولت را به مجلس دوما ارائه کند.

ویچسلاو والودین، رئیس مجلس دوما نیز گفت: این اولین بار از سال ۱۹۹۶ است که تمام نمایندگان از نامزد نخست وزیری حمایت کرده اند.

میخائیل میشوستین، رئیس خدمات مالیاتی فدرال بعنوان نامزد احراز پست نخست وزیری با رئیس جمهور دیدار کرد و پس از موافقت پوتین، به مجلس دومای روسیه معرفی شد. وی از سال ۲۰۱۰ ریاست اداره خدمات مالیاتی فدرال روسیه را برعهده داشته و اکنون در ۵۴ سالگی بعنوان نخست وزیر معرفی شده است.

معرفی مختصری از میشوستین

میخائیل ولادیمیرویچ میشوستین، متاهل، دارای سه فرزند پسر. در سوم مارس ۱۹۶۶ در مسکو متولد شد و فارغ التحصیل از انستیتوی СТАНКИН است.

او بین سال‌های ۱۹۹۲ - ۱۹۹۵ مدیر آزمایش آزمایشگاه باشگاه بین المللی کامپیوتر و در سال‌های ۱۹۹۵-۱۹۹۶ معاون مدیر کل باشگاه بین المللی کامپیوتر و رئیس هیئت مدیره باشگاه بین المللی کامپیوتر بود و در سال ۱۹۹۸ به عنوان معاون رئیس سازمان امور مالیاتی ایالتی روسیه منصوب شد.

ولادیمیرویچ میشوستین همچنین از ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۴ معاون وزیر فدراسیون روسیه در امور مالیاتی و عوارضی، از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۶، ریاست آژانس فدرال ثبت و ممیزی املاک مزروعی و غیرمنقول را بر عهده داشت و در سال ۲۰۰۸، رئیس آژانس فدرال مدیریت مناطق ویژه اقتصادی بود. او در سال ۲۰۰۸، به طور داوطلبانه از خدمات کشوری استعفا کرد و به امور تجارت و سرمایه گذاری مشغول شد. نامزد جدید نخست وزیری روسیه در ۶ آوریل ۲۰۱۰ به عنوان رئیس خدمات مالیاتی فدرال منصوب شد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر