کد خبر: ۷۲۱۲۱۲۸
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳
۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳
کد خبر : ۷۲۱۲۱۲۸

بیانات مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز جمعه امروز در رسانه‌های جهانی بازتاب داشت.

بازتاب‌ها و واکنش‌ها به بیانات مقام معظم رهبری خطاب به امت عربیبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، آیت‌الله سید علی خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب، پس از هشت سال خطبه‌های نماز جمعه امروز را قرائت کردند.رسانه‌های خارجی به بازتاب دادن بیانات رهبر معظم انقلاب پرداختند.

در این میان شبکه‌های المیادین، المسیره، بی‌بی‌سی جهانی، یورونیوز و فرانس ۲۴ بیانات مقام معظم رهبری را به صورت مستقیم پخش کردند.

پایگاه خبری العهد در بازتاب بیانات مقام معظم رهبری در نماز جمعه امروز «سرنوشت منطقه در گروی آزادی از هیمنه آمریکاست» را تیتر کرد و نوشت: آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای فرمودند «آنچه پس از ریختن خون شهید سلیمانی رخ داد یکی از ایام‌الله است. روزی که پایگاه آمریکایی با موشک‌های ایرانی درهم کوبیده شد هم یکی از ایام‌الله است. ملت ایران ملتی شکرگذار هستند».

پایگاه اینترنتی شبکه المنار نیز نوشت: امام خامنه ای اعلام کرد «پاسخ موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پایگاه عین الاسد ضربه‌ای به هیمنه و هیبت آمریکا بود».

شبکه الجزیره در مطلبی نوشت: در اولین خطبه نماز جمعه پس از گذشت ۸ سال.... رهبر ایران: «تهران به واشنگتن سیلی زد».

شبکه اسکای نیوز هم گزارش داد رهبر ایران از فداکاری‌های [سردار] سلیمانی و مصیبت وارده سخن گفت.

پایگاه خبری سومریه نیوز هم نوشت رهبر ایران اعلام کرد «ترور سلیمانی ننگی برای دولت آمریکاست».

پایگاه خبری الغد پرس هم نوشت: رهبر انقلاب اسلامی ایران اعلام کرد «سلیمانی و ابومهدی مهندس یک مکتب هستند».


بیشتر بخوانید: بازتاب نماز جمعه امروز تهران در رسانه‌های جهان


خبرگزاری اسپوتنیک هم گزارش داد: رهبر ایران در خطبه نماز جمعه اعلام کرد «سپاه قدس رزمندگان بدون مرز هستند».

خبرگزاری رویترز هم در مطلبی نوشت رهبر ایران خواستار وحدت ایرانی‌های شد.

نشریه آلمانی اشپیگل در مطلبی با پوشش بیانات رهبر انقلاب نوشت آیت‌الله خامنه‌ای درباره اعتماد به اروپایی‌ها در توافق هسته‌ای هشدار داد.

پایگاه اینترنتی شبکه یورونیوز نوشت: رهبر ایران روز جمعه در سخنانی پیش از اقامه نماز در تهران گفت آمریکایی‌ها قوی‌ترین و سرشناس‌ترین فرمانده مبارزه با تروریسم در منطقه را ترور کردند. رهبر ایران که برای نخستین بار پس از هشت سال در نماز جمعه تهران حضور پیدا کرده بود، تاکید کرد که ترور بزدلانه قاسم سلیمانی مایه روسیاهی آمریکا شد.

آسوشیتدپرس سخنان امروز رهبر انقلاب را با تیتر «ترامپ دلقکی است که تظاهر به حمایت از مردم ایران می‌کند» بازتاب داد و این هشدار رهبری به کشور‌های اروپایی را که «شما حقیرتر از آن هستید که ملت ایران را به زانو دربیاورید» برجسته کرد.

نشریه فرانسوی شالانژ انگلیس نیز اعلام کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران نمی‌خواهد با آمریکا مذاکره کند و از رفتار سه قدرت اروپایی امضا کننده توافقنامه (هسته ای) ۲۰۱۵ ابراز تاسف کرد.

توییت نشریه شالانژ

نشریه زیت آنلاین نوشت: رهبر ایران دونالد ترامپ را دلقک خواند و نسبت به او هشدار داد.

بازتاب‌ سخنان رهبری

رهبر انقلاب بخشی از خطبه‌های خود را به زبان عربی خواندند که در این لینک می‌توانید فیلم آن را مشاهده می‌کنید.

پایگاه شبکه یک تلویزیون آلمان نیز گزارش داد: آیت الله خامنه‌ای ترامپ را دلقک خواند و نسبت به او هشدار داد.

پایگاه شبکه یک تلویزیون آلمان

خبرگزاری‌های ایتالیایی و نشریات پرشمارگان این کشور نیز با عنوان «ترامپ یک دلقک است» در صفحات اصلی خود، سخنان رهبر انقلاب را منتشر کردند.

نشریات پرشمارگان ایتالیایی «کوریره دلاسرا» و «لارپوبلیکا» نیز با انتشار تصاویری از نماز جمعه تهران و سخنرانی حضرت آیت الله خامنه‌ای در خطبه‌های نماز جمعه تهران، با عنوان بزرگ و به نقل از ایشان نوشتند: «ایران سیلی محکمی به آمریکا زد. ترامپ یک دلقک است.»

خبرگزاری «آنسا» در ایتالیا که از صبح امروز (جمعه) عنوان اول سایت خود را به خبر زخمی شدن ۱۱ نظامی آمریکا در حمله موشکی هفته گذشته سپاه پاسداران به پایگاه نظامیان امریکایی در عراق اختصاص داده بود. در پایان سخنرانی حضرت آیت الله خامنه‌ای، عنوان اول خود را با این جمله ایشان که فرمودند: «حمله موشکی سپاه به پایگاه آمریکایی نشان دهنده دست قدرت الهی بود» تغییر داد.

همچنین خبرگزاری ایتالیایی «آجی» هم با اشاره به فراز‌هایی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی نوشت: رهبر عالی انقلاب اسلامی ایران در خطبه‌های نماز جمعه بر ضرورت اتحاد و همکاری میان کشور‌های مسلمان ضد آمریکا پافشاری کرد.

خبرگزاری «آدی ان کرونوس» دیگر خبرگزاری مهم ایتالیا نیز با اشاره به سقوط هواپیمایی مسافربری اوکراین، نوشت: آیت ا.. خامنه‌ای سقوط هواپیمای اوکراینی را یک حادثه بسیار تلخ توصیف کرد.

روزنامه فرانسوی لوریان لو ژور لبنان نوست: رهبر ایران‏، برلین، لندن و پاریس را بزدل خواند.

روزنامه فرانسوی لوریان لو ژور لبنان

خبرگزاری اسپانیایی افه اعلام کرد: رهبر ایران، کشور‌های اسلامی را به وحدت و همکاری در برابر آمریکا و نیز مردم ایران را به تسلیم نشدن و اعتماد نکردن به اروپا، فراخواند.

خبرگزاری اسپانیایی افه

خبرگزاری پرنسا لاتینا در گزارشی نوشت: آیت الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران، خطبه‌های مرسوم نماز جمعه را بر محکوم کردن سیاست‌های آمریکا و پیروان اروپایی اش و نیز بزرگداشت سردار قاسم سلیمانی، متمرکز کرد.

بازتاب‌ بیانات مقام معظم رهبری

روزنامه اسپانیایی لا راسون نیز در واکنش به سخنان رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه امروز اعلام کرد: رهبر معظم ایران از کشور‌های اسلامی خواست در برابر آمریکا متحد شوند و به اروپا اعتماد نکنند.

روزنامه اسپانیایی لا راسون

خبرگزاری‌ها و محافل خبری اوکرانی نیز سخنان رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه امروز تهران را به طور گسترده‌ای بازتاب دادند.

شبکه تی‌اس‌ان اعلام کرد: رهبر ایران در نمازجمعه از سیلی محکم به آمریکا و نوکری اروپایی‌ها گفت.

بازتاب سخنرانی رهبر در نشریه تی اس ان

شبکه خبری هراماتسک تی‌وی نوشت: اگر شما آمریکایی‌ها در کنار مردم ایران ایستاده اید فقط با هدف فرو کردن خنجر در سینه مردم است.

بازتاب‌ بیانات مقام معظم رهبری در نماز جمعه امروز در رسانه‌های خارجی

بازتاب سخنرانی رهبر در اوکراین

بازتاب سخنرانی رهبر در رسانه های اوکراین

شبکه آمریکایی سی‌ان‌ان نیز اظهارات امروز رهبر انقلاب را آتشین توصیف کرده و اعلام کرد: رهبر ایران امروز در حضوری نادر در نمازجمعه تهران حاضر شد و به شدت به آمریکا تاخت. او در سخنانش به اقدام امریکا در کشتن یک ژنرال ایرانی و اقدام تلافی جویانه ایران پرداخت.

سی‌ان‌ان با پوشش سخنان رهبر معظم انقلاب اعلام کرد: این اولین حضور وی در نمازجمعه تهران پس از ۸ سال بود. او در سخنانش خطابه‌ای آتشین ایراد کرد.

این شبکه آمریکایی هم چنین اعلام کرد: آیت الله خامنه‌ای حمله هفته گذشته به یک پایگاه نظامی آمریکا را در عراق ستود و مقامات آمریکایی را دلقک توصیف کرد. او گفت مقامات آمریکایی که می‌گویند در کنار ملت ایران هستند، دروغ می‌گویند.

بازتاب‌ بیانات مقام معظم رهبری در شبکه سی‌ان‌ان آمریکا

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر