کد خبر: ۷۲۱۲۲۲۶
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵
۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵
کد خبر : ۷۲۱۲۲۲۶
گروه : قزوین » قزوین
امام جمعه قزوین"

امام جمعه قزوین گفت: برچیده شدن بساط رژیم منحوس صهیونیستی و بیرون راندن آمریکایی‌ها از کل منطقه انتقام اصلی جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، حجت الاسلام و المسلمین عابدینی امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه گفت: رهبری به ما آموختند که باید به فکر جمع شدن بساط آمریکا از منطقه باشیم، در گذشته هم بساط طاغوتیان از کشور برچیده شد و عین همان اتفاقی که درباره شاه صورت گرفت، باید درباره صهیونیست ها، سعودی‌ها و آمریکایی‌ها نیز صورت بگیرد و امروز این هدف اصلی مؤمنان است و باید با این رسالت آحاد مسلمانان را به یکدیگر متصل کرد تا عامل وحدت همه مسلمین و مستضعفین بشود.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی افزود: دشمن می‌خواهد جوری نشان دهد که شهید سپهبد سلیمانی تمام شده است، اما مسلمانان نشان دادند که فکر و اندیشه حاج قاسم سلیمانی ادامه دارد و پس از شهادتش، اولین سیلی محکم به صورت آمریکا با دستان قدرتمند آن شهید والامقام نواخته شد.

نماینده، ولی فقیه در استان اضافه کرد: دستان سردار سلیمانی قطع می‌شود، بدن شهید ابومهدی قطعه قطعه می‌شود، مانند شهدای کربلا و پس از آن عزت و قدرت آن‌ها رعب و وحشت در دل دشمنان می‌اندازد و امید و امنیتشان برای مستضعفان و اقشار مردم آشکارتر می‌شود.

شهید سلیمانی و شهید المهندس چشم انداز انقلاب را ارتقا بخشیدند

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: شهادت شهید قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس چشم انداز انقلاب اسلامی را ارتقا بخشید و قبلا اگر حرف از انتقام می‌زدیم صحبت از دفع عملیات صهیونیستی و کشتن یک آمریکایی متجاوز در منطقه بود، اما امروز نگاه ما به انتقام متفاوت شد و امروز حتی ما ویران شدن پایگاه نظامی آمریکا در منطقه که مانند پایتخت آن‌ها بود را جدی نمی‌دانیم.

او اضافه کرد: رهبری پس از موشک باران پایگاه عین الاسد فرمودند که این حمله یک سیلی به صورت آمریکایی‌ها بود، البته این سیلی‌ها باید پی در پی نواخته شود تا آمریکایی‌ها خوابشان نبرد و خواب‌های جدید ببینند.

آمریکایی‌ها امنیت، ایمان و مردم را نشانه گرفته‌اند

نماینده ولی فقیه در استان  اظهار کرد: آمریکایی‌ها امنیت، وحدت، ایمان و سپاه پاسداران، منابع عزت و اقتدار ما را نشانه گرفته اند و جواب ما باید جدی، کوبنده و پشیمان کننده باشد. آمریکایی‌ها وحدت ما را نشانه گرفته اند و باید از انسجام و وحدت خود پاسداری کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی ادامه داد: آمریکایی‌ها به جنگ با فرهنگ مردم آمده اند و می‌خواهند فرهنگ حسینی و اهل بیتی را از مردم بگیرند و آن‌ها را نسبت به اعتقادات دینی بی تفاوت کنند. دشمنان به جنگ اقتصادی روی آورده اند و می‌خواهند در عرصه اقتصاد کشور را زمین بزنند.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: انتظار نداریم کسانی که مسئولیت اقتصادی کشور را برعهده گرفته اند بگویند از خارج بریدن و به داخل تکیه کردن را نمی‌فهمیم؛ حال باید گفت اگر نمی‌فمیدید چرا این مسئولیت را پذیرفته اید و حال که پذیرفته اید باید بفهمید و اگر نه مردم به شما می‌فهمانند.

او افزود: امروز آحاد مردم متوجه شده اند کسانی که به خدا ایمان دارند باید در راه خدا محکم ایستادگی و مبارزه کنند و کسانی که کفر می‌ورزند هم در راه طاغوت و شیطان می‌جنگند.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی افزود: ما باید بدانیم که در این جنگ سرباز کدام جبهه هستیم و نباید شاهد باشیم که در حین جنگ یک فرد به ظاهر خودی سلاح خود را به سوی مردم نشانه رفته است.

امام جمعه قزوین افزود: طبق آیات قرآن می‌دانیم کسانی که مسیر طاغوت و شیطان را در پیش گرفته اند، ولی و سرپرست آن‌ها نیز شیطان و طاغوت است و خدای متعال تاکید کرده است که مسیر شیطان نتیجه و انتهای مطلوب و خوشایندی در پی ندارد.

خداوند نمی‌خواهد کافران بر مؤمنان مسلط شوند

او ادامه داد: خدای متعال فرموده است که من نمی‌خواهم که کافران بر مومنان مسلط باشند یعنی من حمایت کننده و پشتیبان شما هستم بنابراین نباید زیر سلطه اجانب بروید. خداوند تاکید می‌کند که دشمنی شیطان را جدی بگیرید و از شیطان رجیم به خدای متعال پناه ببرید، شیطان "رجیم" است یعنی باید رانده شود.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی گفت: ترامپ و سران آمریکا بدانند موشک‌های سپاه پاسداران ایران که عین الاسد در عراق را مورد هدف قرار دادند، این اقدام در دین ما "رجم شیطان" بود. البته نه با سنگ ریزه‌هایی که حاجیان در مکه رجم می‌کنند بلکه با سنگ‌هایی که در دستان قدرتمند سردار سلیمانی‌ها و سردار حاجی زاده هاست ما امروز صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها را رجم می‌کنیم.

این خطیب نمازجمعه افزود: رجم شیطانی که از سوی ایران در حال انجام است چیزی نیست که دشمن از آن جان سالم به در ببرد و هر روز قدرت تخریب این ابزار رجم شیطان را در دستان ملت ایران و جریان مقاومت اسلامی در منطقه خود را قوی‌تر نشان خواهد داد.

او با طرح این سوال که چرا ما باید با دشمن بجنگیم، عنوان کرد: امریکای فتنه گر؛ بداند که قرآن کریم به ما گفته است که فتنه از قتل بسیار خطرناک‌تر و بزرگتر است، برای همین باید با آن‌ها بجنگیم و به حدی با این دشمنان مبارزه کنیم که ریشه فتنه و فتنا گران برچیده شود.

امام جمعه قزوین گفت: قرآن کریم تاکید می‌کند که دشمنان باید از شما شدت و عصبانیت ببینند؛ حق ندارید به دشمن چراغ سبز نشان دهید تا آن‌ها گمان کنند می‌توانند به ما زورگویی و خشونت نشان دهند.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی افزود: می‌دانیم زمانی که موشک‌های ایران وارد عین الاسد شدند امریکا درس تلخی گرفت و اگر زمانی هم در خیالاتش گمان جنگ با ایران را داشت دیگر سراغ این فکر و خیالات نخواهد رفت.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: زمانی که ما پهپاد آمریکایی‌ها را از داخل کشور مورد اصابت قرار دادیم این گلوله فاصله بین جنگ و صلح شد و اجازه نداد جنگی رخ دهد، اما اگر این پهپاد را نزده بودیم دشمن در اتاق جنگ خود تصمیم گرفته بود که علیه ما جنگ نظامی به راه بیندازند، اما زمانی که پهپاد آن‌ها را سرنگون کردیم آن‌ها متوجه شدند که نمی‌توان با ایران از مسیر جنگ وارد شد.

او افزود: امروز ما هم می‌گوییم که یک گلوله می‌تواند فاصله بین صلح و جنگ باشد، اما بستگی دارد این گلوله از جایگاه ذلت یا عزت شلیک شده باشد، اینکه ما سایه جنگ را از سر ملت ایران برداشتیم از سخنان غلطی است که هرچند مدت یکبار به زبان برخی سیاسیون جاری می‌شود.

کسی حق جسارت به سپاه را ندارد

امام جمعه قزوین بیان کرد: کسی حق ندارد به ساحت مقدس سپاه جسارتی داشته باشد، کسانی که سقوط هواپیما را طوری توجیه و تفسیر کردند که با نیش و کنایه عزیزترین فرزندان این مرز و بوم را زیر سوال ببرند این موضوع و حرکت نیز از غلط‌های فراموش نشدنی بود که از جرثومه‌های عقب مانده‌های سیاسی برمی آید، به جای اینکه بر دست پاسدا ران ما بوسه بزنند متاسفانه جلوی گام‌های استوار سپاهیان عزیز مانع ایجاد می‌کنند.

کمک‌ها به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان تا رفع کامل نیاز‌ها ادامه یابد

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی گفت:  تهیه وسایل زندگی و مواد غذایی و بازسازی منازل هموطنان ما در  سیستان و بلوچستان  باید با جدیت مورد توجه قدار بگیرد و کمک‌ها را تا رفع نیاز این عزیزان ادامه دهیم.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: باران، رحمت و نعمت خدای متعال است و سد‌های واقع شده در سیستان و بلوچستان مملو از آب ارزشمند مورد نیاز مردم شده است که باید این آب نیز مدیریت شود.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر