کد خبر: ۷۲۱۲۴۶۲
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۱
۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۱
کد خبر : ۷۲۱۲۴۶۲
آیت الله طباطبایی:

آمریکایی‌ها برای فرار از منطقه باید بیش از ماندن هزینه صرف کنند/ آمریکا می‌ترسیدند حاج قاسم در مرحله بعد اسرائیل را نابود کندنماینده ولی فقیه در سوریه گفت: آمریکایی‌ها تریلیون‌ها دلار برای باقی ماندن در این منطقه صرف کردند، ولی برای فرار از اینجا بیشتر از آن باید خرج کنند.


به گزارش  حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، آیت الله طباطبایی نماینده ولی فقیه در سوریه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته دمشق که در حرم حضرت زینب سلام الله علی‌ها برگزار شد با اشاره به اهمیت تقوا در دین، گفت: تقوا قانون کلی و جامع است که بنده به وسیله آن به تقرب الهی می‌رسد و همه ادیان الهی به نص آیه قرآن بر داشتن تقوا سفارش کرده اند.

او ادامه داد: لفظ تقوا در قرآن ۴۵ بار و مشتقات آن ۱۰۰ مرتبه، استفاده شده است که نشان از اهمیت بالای تقوا در قرآن دارد و زندگی انسان را به مرتبه مقام الهی می‌رساند.

آیت الله طباطبایی با اشاره به ۳ مرتبه تقوا، اظهار کرد: مرتبه اول، تقوای عام است که همان انجام واجبات و ترک محرمات است، مرتبه دوم تقوای خاص است که همان انجام واجبات و مستحبات و ترک محرمات و شهبات است و مرتبه سوم تقوای خواص است که انجام واجبات و مستحبات، ترک محرمات و شهبات و خشیت و ترس از خدا در همه احوال و رسیدن به مرحله فناء در صفات خدای متعال است.

نماینده ولی فقیه در سوریه در خطبه دوم نماز جمعه خود با اشاره به حوادث اخیری که در منطقه رخ داد، آن را مقدمه تحول تاریخی دانست و افزود: جنگ بین حق و باطل در هر زمان و مکانی استمرار دارد فقط شخصیات و فضای آن تغییر می‌کند و باید اطمینان داشت که پیروزی نهایی قطعا با حق خواهد بود.

او تاکید کرد: امروز باطل و امپراطوری شر در دوران ما آمریکایی ها، صهیونیستی‌ها و دنباله رو‌های آن‌ها هستند که از ارتکاب هیچ جنایتی برای به فساد کشیدن منطقه ابائی ندارند.

نماینده ولی فقیه در سوریه خاطرنشان کرد: داعش و تروریست را آن‌ها درست کردند که اهداف شوم و شیطانی خود را محقق کنند ولیکن به وسیله آن مرد با اخلاص، شجاع، با ایمان و فرمانده دلاور حاج قاسم سلیمانی، همه این نقشه‌ها نابود گشت و پروژه داعش به موزه تاریخ جهت عبرت گرفتن، فرستاده شد.

آیت الله طباطبایی ادامه داد: آمریکایی‌ها نتوانستند نابودی داعش را تحمل کنند و ترسیدند حاج قاسم سلیمانی در مرحله دوم رژیم صهیونیستی را نابود کند که این دفعه آمریکایی‌ها مستقیما وارد عمل شدند و حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش را به شهادت رساندند.

نماینده ولی فقیه در سوریه با اشاره به حماقت ترامپ در انجام این جنایت، تاکید کرد: شهادت حاج قاسم سلیمانی باعث ایجاد فضای جدیدی در منطقه شد که در نهایت آمریکایی‌ها از اینجا اخراج شوند و خون این شهدا ابتدای نابودی امپراطوری شر آمریکایی‌ها از منطقه و جهان خواهد شد.

او ادامه داد: این تظاهراتی که ضد آمریکا نه تنها در منطقه بلکه در سرتاسر جهان انجام شد آغاز افول آمریکا را نوید می‌دهد و به برکت خون این شهدا امپراطوری آمریکا نابود خواهد شد.

آیت الله طباطبایی در پایان اظهار کرد: برای آمریکایی‌ها مکان امنی در منطقه وجود نخواهد داشت و باید از اینجا فرار کنند قبل از آنکه اتفاقات دیگری برای آن‌ها واقع شود، آن‌ها تریلیون دلار برای باقی ماندن در این منطقه صرف کردند، ولی برای فرار از اینجا بیشتر از آن باید خرج کنند چرا که ملت‌های منطقه، مراجع و علما همه خواهان خروج آمریکایی‌ها از منطقه هستند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر