کد خبر: ۷۲۱۲۴۷۲
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۸
۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۸
کد خبر : ۷۲۱۲۴۷۲

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس نسبت به تصمیم کنفدراسیون آسیا درباره میزبانی تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان واکنش نشان داد.

انصاری فرد: اجازه نمی‌دهیم به میزبانی ایران خدشه‌ای وارد شود/ ما باید در AFC قاطعانه برابر این تصمیم‌ها بایستیمبه گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدحسن انصاری فرد، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در گفتگو با رادیو درباره تصمیم AFC مبنی بر گرفتن حق میزبانی از تیم‌های ایرانی در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا بیان کرد: این خبر ساعت ۱۵ امروز ما رسید و ما هم بلافاصله اطلاعیه‌ای صادر کردیم. با توجه به اینکه ایران امن‌ترین کشور در خاورمیانه و غرب آسیا است، اجازه نمی‌دهیم که به میزبانی ایران خدشه‌ای وارد شود.

او افزود: ایران با امنیت کامل از تمام تیم‌های لیگ قهرمانان آسیا میزبانی کرده و برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا که با همکاری همه مسئولان انجام شد، گواه همین موضوع است. همان روز هم AFC تقدیر کرد و به هیچ وجه با این موضوع کنار نمی‌آییم و اجازه نمی‌دهیم به میزبانی تیم‌های ایرانی خدشه‌ای وارد شود. درباره باشگاه پرسپولیس هم باید بگوییم که یک بار برابر عربستانی‌ها کوتاه آمدیم و اگر الان هم کوتاه بیاییم بحث‌های دیگری را مطرح می‌کنند و این‌ها بیشتر سیاسی است و متاسفانه AFC وارد مباحث سیاسی شد.

انصاری فرد ادامه داد: باید در این مورد بررسی بیشتری صورت بگیرد، اما موضع ما این است که ایران کشور امنی است و ما اجازه نمی‌دهیم که بحث‌های سیاسی وارد شود و به هیچ وجه زیر بار این قضیه نمی‌رویم. ما باید در AFC قاطعانه برابر این تصمیم‌ها بایستیم تا توجیه شوند که تیم‌های استقلال و پرسپولیس در آسیا از لحاظ هواداری با هیچ تیم دیگری قابل مقایسه نیستند. اگر من بودم پبشنهاد می‌دادم با حضور نمایندگان باشگاه‌های ایرانی این جلسات برگزار و تصمیم‌گیری شود. بحث بانوان هم قابل تعامل است و می‌شود درباره آن در AFC بحث کرد، ولی اینکه بخواهند یک طرفه جلو بروند و هیچ مدافعی نباشد، بحث برانگیز است.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس خاطرنشان کرد: AFC اگر احساس کند پرسپولیس، استقلال، سپاهان و شهر خودرو در مسابقات شرکت نمی‌کنند، ضربه جبران ناپذیری خواهد خورد. اگر این اتفاق بیفتد و ما کناره‌گیری کنیم، AFC حتما جلساتی را خواهد گذاشت که از آن جلوگیری کند. پرسپولیس که پر طرفدارترین تیم آسیا است، یک وزنه محسوب می‌شود و اگر ما کناره‌گیری کنیم AFC شرایط خوبی را نخواهد داشت.

وی در مورد اینکه دیدار با عربستانی‌ها در زمین ثالث برگزار می‌شود، گفت: ما یک بار درباره بحث عربستانی‌ها کوتاه آمدیم و امروز این موضوع را مطرح کردند و فردا هم پای شان را جلوتر می‌آورند و ما باید جلوی این مسائل بایستیم. عربستانی‌ها با خرج کردن دلار‌های خیلی زیاد در AFC نفوذ می‌کنند. من شنیدم هندی‌ها هم با عربستانی‌ها همراه شدند، چون مسائل مالی را به هندی‌ها تزریق کردند، اما باید جلوی این بایستیم.

مدیرعامل پرسپولیس در پایان گفت: سلطانی‌فر چند روز پیش اعلام کرده بود که ما تضمین امنیت کامل را در کشورمان می‌دهیم و خواستار این هستیم که بازی‌ها با میزبانی خودمان انجام شود. اما بحثی که AFC دارد این است که با خود فدراسیون فوتبال طرف است. اعتقاد من این است فدراسیون فوتبال باید قبل از این داستان‌ها رایزنی می‌کرد. چون طرف حساب AFC فدراسیون فوتبال است و اعتقاد دارد فدراسیون فوتبال باید از دولت جدا باشد. بعد از فدراسیون فوتبال هم باشگاه‌های باید مواضع قاطعانه داشته باشند و اجازه ندهند که بحث‌های سیاسی و شیطنت‌ها باعث شود ما از میزبانی محروم شویم. آن هم با هوادارانی که تاریخ نشان داده طرفداران ما بیشترین تعداد را در لیگ قهرمانان آسیا داشته‌اند، بنابراین ما باید قاطعانه و همدل برابر این تصمیم ظالمانه بایستیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر