کد خبر: ۷۲۱۳۵۳۳
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۴
۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۴
کد خبر : ۷۲۱۳۵۳۳

انتشار فیلمی از بازدید مدیر کل بنیاد مسکن استان سیستان و بلوچستان از مناطق سیل زده و نحوه برخورد او با رئیس شورای شهرستان فنوج با واکنش‌هایی مواجه شد.

اهانت شورای عالی استان‌ها

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، انتشار فیلمی از بازدید مدیر کل بنیاد مسکن استان سیستان و بلوچستان از مناطق سیل زده و نحوه برخورد او با امیری رئیس شورای شهرستان سیل زده فنوج با واکنش‌های متعددی در فضای مجازی مواجه شد.

واکنش ها به انتشار این فیلم در فضای مجازی به اندازه ای گسترده بود که منجرشد امیر حسین شمشادی مدیر روابط عمومی  شورای عالی استان ها و عزیز سارانی نماینده استان سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان ها واکنش جدی نشان دهند.

در این باره عزیز سارانی نماینده استان سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: نحوه برخورد مسئولان با مردم عادی باید متفاوت باشد، زیرا دیدگاه مردم با دیدگاه یک مقام مسئول در بسیاری از موارد متفاوت است.

نماینده استان سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها افزود: اگر اشتباهی از سوی یکی از افراد رخ داده است، مدیر کل یک نهاد دیگری نباید به این شکل واکنش نشان می‌داد و با بیان برخی کلمات محل بازدید را ترک می‌کرد.

سارانی تاکید کرد: اگر مقصر آن برخورد آقای امیری بود، باز هم مدیر کل بنیاد مسکن استان سیستان و بلوچستان نباید به آن شکل برخورد می کرد.

او تصریح کرد: همان گونه که در فیلم مشخص است، پس از صحبت‌های آقای امیری رئیس شورای شهرستان فنوج، آقایمدیر کل بنیاد مسکن استان سیستان و بلوچستان شخص دیگری را صدا می‌کند تا توضیحات او را بشنود، اما در همان زمان معتقدم باید به صحبت‌های رئیس شورای شهرستان فنوج بسنده می‌کرد.

نماینده استان سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها در پاسخ به این سوال که رویکرد شورای عالی استان‌ها در قبال این برخورد چیست؟ گفت: شورای عالی استان‌ها پس از بررسی کامل ابعاد ماجرا و شناخت مقصر اصلی حادثه موضوع را پیگیری می‌کند که این خود نیاز به زمان دارد.

سارانی در پاسخ به این سوال که آیا پس از این ماجرا از سوی امیری رئیس شورای شهرستان فنوج با اعضای استان سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها نامه نگاری و طرح شکایت انجام شده است یا خیر؟ گفت: تاکنون نامه‌ای از سوی آقای امیری به دست ما نرسیده است.

هم سو با این واکنش امیر حسین شمشادی مدیر روابط عمومی شورای عالی استان‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در واکنش به انتشار فیلم جدال لفظی مدیر کل بنیاد مسکن استان سیستان و بلوچستان با رئیس شورای شهرستان فنوج گفت: متاسفانه باید اعلام کنم در جامعه ۱۱۷ هزار نفری شورا‌ها این دست از حوادث اجتناب ناپذیر است.

مدیر روابط عمومی شورای عالی استان‌ها با تأکید بر اینکه بروز حتی ۱ مدل از این برخورد‌ها تأسف برانگیز است، گفت: تا زمانی که گزارش و درخواستی از سوی افراد ارائه نشود، رئیس شورای عالی استان‌ها نمی‌تواند نسبت به یک موضوع ورود کند، اما با توجه به این نکته باز هم باب بررسی این موضوع بسته نیست.

شمشادی تصریح کرد: راه منطقی این است که گزارشی از سوی فرد مورد اهانت قرار گرفته نوشته شود و یا با نمایندگان خود در شورای عالی استان‌ها مانند آقای سارانی و گرگیج تماس حاصل شود تا بتوان این موضوع را پیگیری کرد.

او ادامه داد: نامه نگاری به دبیرخانه شورای عالی استان‌ها نیز پس از این اقدام می‌تواند در مسیر بررسی موضوع چاره ساز باشد.

گفتنی است این شکل واکنش از سوی مدیر روابط عمومی شورای عالی استان ها و عضو استان سیستان و بلوچستان در  شورای عالی استان ها به شکلی است که گویا جای متهم و شاکی عوض شده است.

همان‌گونه که در فیلم منتشره شده مشاهده می شود امیری رئیس شورای شهرستان فنوج به مدیر کل بنیاد مسکن استان سیستان و بلوچستان درباره مشکلات موجود در سقف منازل توضیحاتی می دهد که مدیر کل بنیاد مسکن استان سیستان و بلوچستان شخص سومی را به حضور فرامی خواند و توضیحات بیشتر را از او می خواهد.

پس از اظهار نظر شخص سوم، رئیس شورای شهرستان فنوج  مجدد به توضیح پاره ای دیگر از مشکلات موجود می پردازد که به مجادله لفظی کشده می شود و در نهایت مدیر کل بنیاد مسکن استان سیستان و بلوچستان با به کار بردن لفظی ناشایست به بازدید خود خاتمه می دهد.

حالا باید منتظر ماند تا مشخص شود این شکل واکنش منفعالانه شورای عالی استان ها به این فیلم به چه علت است و این پرسش مطرح می‌شود که اگر به جای رئیس شورای شهرستان فنوج که شهرستان کوچک و دور افتاده است رئیس شورای شهر بزرگ و فردی شناخته شده بود نیز واکنش شورای عالی استان ها نیز به همین شکل منفعلانه بود یا خیر؟!

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
صالح پور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
اما جالب اینجاست که اصلا آقای امیری رییس شورای شهرستان فنوج نیست
رییس شورای شهرستان فنوج آقای محمدی هستن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
دست اقای امیری درد نکند جرات داشت از حق مردم دفاع کند
ناشناس
|
Singapore
|
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
وقتی مدیر یک سازمانی مثل بنیاد مسکن هیچ نیازی به جوابگویی نداره همینجور هم رفتار میکنه.اینا مثل اینکه شدن آقا بقیه هم نوکر.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
این ضرب المثل خیلی اینجا به درد میخوره که میگه مشت نمونه خروار است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
واقعا زشته..شما مدیر شدی که برای مردم خدمت کنی..کاش سرلوحه زندگی این مدیر کل سردار حاجی زاده عزیز بود..اگه قدرت سردار رو میداشتی چکار میکردی..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
منم رفتم برای حل مشکل قبض اب ریس اداره اب بدترین برخوردراداشت انگار مال شخصیش بوده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
ان مدیر کل بی ادب از خود راضی را باید برکنار کرد وهیچ پست دیگری به او نداد تا ادب شود
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر