کد خبر: ۷۲۱۴۰۳۰
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۶
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۶
کد خبر : ۷۲۱۴۰۳۰

وزیر راه و شهرسازی از اتخاذ سه راهکار اساسی برای افزایش تاب‌آوری راه‌های استان هرمزگان در برابر سیلاب خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از هرمزگان،  محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی از اتخاذ سه راهکار اساسی برای افزایش تاب‌آوری راه‌های استان هرمزگان در برابر سیلاب خبر داد.

اسلامی در حاشیه سفر به مناطق سیل زده شهرستان جاسک گفت: این سفر به منظور بازدید از خرابی‌ها و خسارت‌های وارده سیل به زیرساخت‌های حمل‌ونقل استان هرمزگان انجام شده است.

او افزود: بر اساس روایت‌ها، گزارش‌های آماری و مشاهدات مسئولان، این حجم سیلاب در دو دهه اخیر بی سابقه و بسیار سنگین بوده و به همین دلیل خرابی‌های بسیار زیادی را به جا گذاشته است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ترمیم خسارت‌ها با استفاده از اعتباراتی که تصویب خواهد شد، انجام می‌شود، گفت: با مشاهده و بررسی برآورد خسارت‌های اولیه به زیرساخت‌های حمل‌ونقل استان هرمزگان، همچنین ارزیابی اقدامات انجام شده تاکنون، تمهیدات بازسازی و مرمت زیرساخت‌های خسارت دیده را جمع‌بندی می‌کنیم.

اسلامی با بیان اینکه در خصوص زیرساخت‌های استان هرمزگان باید به سه نکته اصلی توجه داشت، افزود: راه‌های استان در گذشته به صورت آبنما طراحی شده بودند که همه باید به پل تبدیل شوند.

او گفت: با توجه به اینکه خط پروژه در راه‌های قدیمی پایین‌تر بوده، لذا جاده‌ها تحت تاثیر سیلاب قرار می‌گیرند، به همین خاطر باید خط پروژه‌های جدید بالاتر در نظر گرفته شوند تا تاب آوری بیشتری داشته باشند.

وزیر راه و شهرسازی افزود: اقدامی که وزارت نیرو برای ساماندهی رودخانه‌ها انجام می‌دهد بسیار مهم است،، زیرا با این اقدام، وزارت راه و شهرسازی می‌تواند با ایمن سازی و بدنه سازی در نقاط تلاقی جاده و رودخانه، راه‌ها را از نفوذ آب نجات دهد.

انتهای پیام/ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر