کد خبر: ۷۲۱۴۳۷۵
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴
کد خبر : ۷۲۱۴۳۷۵

نشست کارگروه‌های مدیریت جامع کیفیت منابع آب منطقه دو کشور با حضور مدیرکل دفتر نظام‌های بهره‌برداری و حفاظت آب و آبفای وزارت نیرو در سنندج برگزارشد.

سنندج،میزبان کارگروه‌های مدیریت جامع کیفیت منابع آب منطقه دو کشور

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، نشست کارگروه‌های مدیریت جامع کیفیت منابع آب منطقه دو کشور امروز یکشنبه با حضور مسوولان آب منطقه‌ای استان‌های کردستان، اردبیل، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، گیلان و زنجان درسالن جلسات دانشگاه علوم پزشکی کردستان در سنندج برگزارشد.

شاهپور رجایی مدیرکل دفتر نظام‌های بهره‌برداری و حفاظت آب و آبفای وزارت نیرو در این نشست گفت: براساس این نظام‌نامه دستگاه‌های مرتبط از جمله شرکت‌های آب منطقه‌ای باید منابع بالقوه و بالفعل آلاینده و میزان تاثیرگذاری آن را بر منابع آبی شناسایی و برای آن برنامه علاج بخشی داشته باشند.

او از بازنگری نظام‌نامه کیفیت آب در وزارت نیرو خبر داد و افزود: شرکت‌های آب منطقه‌ای باید تمرکز خود را روی یافتن عوامل آلودگی منابع آب قرار دهند چرا که امسال باید این کار تمام شده و سال آینده به بحث علاج و رفع آلاینده‌ها بپردازیم.

رجایی با بیان اینکه آب شرب و تولید غذا به منابع آبی سالم و باکیفیت وابسته است، گفت: شرکت‌های آب و فاضلاب و مراکز بهداشت و محیط زیست باید با همکاری یکدیگر در راستای شناسایی آلاینده‌ها و چاره کار گام بردارند.

وی به وجود یکسری مشکلات در بحث آب شرب سنندج اشاره کرد و یادآور شد: با مشکلاتی از قبیل کیفیت آب شرب مواجه هستیم و اگر به روال گذشته و به صورت عادی برای رفع آن اقدام کنیم راه به جایی نخواهیم برد، پس استفاده از روش‌های جدید برای ارتقای کیفیت آب شرب ضروری است.

مدیرکل دفتر نظام‌های بهره‌برداری و حفاظت آب و آبفای وزارت نیرو بر لزوم مدیریت صحیح آب‌های زیرزمینی و سطحی توسط شرکت‌های آب منطقه‌ای تاکید کرد و گفت: ممکن است با آلاینده‌های نوظهوری در بحث منابع آب مواجه شویم، بنابراین این شرکت‌ها وظیفه دارند در کنار سازمان محیط زیست نسبت به حفظ این منابع و حفاظت از آن با جدیت گام بردارند.

در این نشست، کارگروه اجرایی مدیریت جامع کیفیت منابع آب استان‌های شرکت کننده ضمن  ارائه گزارش و بحث و تبادل نظر ،مشکلات و مسائل موجود در این حوزه را بررسی می کنند.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر