کد خبر: ۷۲۱۴۴۵۴
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷
کد خبر : ۷۲۱۴۴۵۴
گروه : کرمان » کرمان

رئیس پلیس فتا استان کرمان از کشف یک پرونده انتشار تصاویر شخصی در نتیجه اعتماد بی‌جا خبر داد و گفت: به هیچ عنوان اطلاعات و تصاویر شخصی خود را در فضای مجازی در اختیار افراد غیر و حتی دوستان و آشنایان خود قرار ندهید.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، سرهنگ امین یادگارنژاد، رییس پلیس فتای استان کرمان گفت: خانم جوانی با مراجعه به پلیس فتا عنوان کرد شخصی ناشناس از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام ضمن ارسال چند تصویر شخصی و خصوصی درخواست‌های نامتعارف از بنده دارد و در همین خصوص من را تهدید به انتشار تصاویر شخصی‌ام کرده است، با توجه به حساسیت موضوع و در خطر بودن آبروی وی پرونده بطور ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

او با اشاره به اینکه کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات فنی و تخصصی، متهم را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی وی را دستگیر کردند، ادامه داد: متهم در بازجویی‌های فنی انجام شده پس از مواجه با ادله و مدارک موجود اعتراف کرد که تصاویر شخص شاکی را از گوشی خواهرش که از دوستان و همکلاس‌های وی بوده برداشته و در پی آن اقدام به سواستفاده از تصاویر و تهدید شاکی کرده است.

یادگارنژادافزود: انتشار و تهدید در فضای مجازی جرم بوده و پلیس فتا با افرادی که اقدام به رفتار‌های مجرمانه در فضای مجازی و سوء‌استفاده از اطلاعات و تصاویر شخصی افراد می‌کنند به شدت برابر قانون برخورد کرده و تحویل دستگاه قضایی خواهند شد.

این مقام مسئول به شهروندان توصیه کرد: از ذخیره و نگهداری تصاویر و فیلم‌های شخصی و خانوادگی بر روی گوشی تلفن همراه خودداری کنند و به هیچ عنوان اطلاعات و تصاویر شخصی خود را در اختیار افراد غیر و حتی دوستان و آشنایان خود قرار ندهند.

رئیس پلیس فتا استان کرمان از عموم مردم خواست:در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا شبکه‌های اجتماعی، آن را از طریق نشانی اینترنتی پلیس فتا www.cyberpolice.ir بخش فوریت‌های سایبری و گزارش مردمی، اطلاع رسانی کنند.

انتهای پیام/ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر