کد خبر: ۷۲۱۴۵۶۳
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶
کد خبر : ۷۲۱۴۵۶۳
وزیر نیرو:

اردکانیان گفت: هم اکنون مصرف بخش خانگی به تنهایی از ۷۰۰ میلیون مترمکعب بیشتر شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، رضا اردکانیان وزیر نیرو در مراسم امضا و تبادل تفاهم نامه همکاری مشترک وزارت نیرو و معاونت علمی گفت: امروزه یکی از منابع و سرمایه شایسته کشور نیروی انسانی است به طوری که مهم و غنی‌ترین ثروت ما همین نیرو‌های انسانی است.

او ادامه داد: ما باید به اتکای نیروی انسانی جلو برویم و باید شرایط به گونه‌ای صورت گیرد از این ظرفیت استفاده کنیم.

اردکانیان با تاکید بر اصلاح مصرف ادامه داد: در حال حاضر بخش قابل توجهی از سوخت نیروگاه‌های تولید برق، به گاز متکی است و به صورت محدود از دیگر سوخت‌ها استفاده می‌شود به دلیل آلودگی‌های هوا، ما باید از سوخت‌های دیگر کمتر استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه در شبانه روز ۷۰۰ میلیون مترمکعب گاز در کشور عرضه می‌شود، گفت: ۵۲۰ میلیون مترمکعب آن در بخش خانگی، ۹۰ میلیون مترمکعب آن بین نیروگاه ها، ۵۰ میلیون مترمکعب آن برای صادرات و ۴۰ میلیون مترمکعب دیگر نیز برای صنایع استفاده می‌شود و این درحالیست که هم اکنون مصرف بخش خانگی به تنهایی از ۷۰۰ میلیون مترمکعب بیشتر شده است.

وزیر نیرو منابع انسانی را اصلی‌ترین و تجدیدپذیرترین ثروت کشور دانست و افزود: سعی ما باید بر این باشد که بر این منبع مهم و تجدیدپذیر اتکا کرده و کشور را آباد کنیم و در سایه این آبادی، استقلال خود را تضمین کنیم.

اردکانیان با بیان اینکه این رویه کار راحتی نیست و چالش‌های زیادی در مسیر وجود دارد، گفت: تلاش‌های انجام شده برای غلبه بر این چالش‌ها که یکی از این راه‌ها میدان دادن به شرکت‌های دانش بنیان است.

وی با بیان اینکه ما باید به سمت بهترشدن شرایط حرکت کنیم، افزود: ما در تحریم قرار داریم از آن استقبال نمی‌کنیم و تلاش ما برای برداشتن این تحریم هاست، اما این تحریم‌ها براساس مشاهدات نقاط ضعف ما اعمال می‌شوند که ایران را تحت فشار قرار دهند مانند فروش نفت که تحت تاثیر تحریم قرار دارد بنابراین ما باید اتکای خود را در اینگونه موارد کاهش دهیم و به سمت استفاده از توان داخلی حرکت کنیم.

اردکانیان با بیان اینکه ما کارمند دولت هستیم برای بازکردن معبر‌ها و ایجاد شرایط مناسب، گفت: در کشور سرمایه انبوه و شایسته‌ای وجود دارد که می‌تواند در خدمت مردم ایران و منطقه باشد، زمانی که ما نیاز خود را تامین کنیم می‌توانیم منطقه را توسعه داده و مشکلات فعلی را نیز نخواهیم داشت.

انتهای پیام /
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر