کد خبر: ۷۲۱۴۵۶۶
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۴
۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۴
کد خبر : ۷۲۱۴۵۶۶
تهیه‌کننده فیلم حاضر در جشنواره فیلم فجر:

شهرام مسلخی تهیه‌کننده فیلم «پدران» در مصاحبه با باشگاه خبرنگاران جوان از عواقب تحریم جشنواره فیلم فجر گفت.

تحریم جشنواره فیلم فجر به فیلم اولی‌ها بیش از همه ضربه می‌زند/ «پدران» راهکار می‌دهد حوزه سینما  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان - شهرام مسلخی کارگردان سینما امسال با تهیه کنندگی فیلم «پدران» به کارگردانی سالم صلواتی در جشنواره فیلم فجر حضور دارد. ما با این کارگردان- تهیه‌کننده گفت و گو کردیم که در ادامه می‌خوانید:

آقای مسلخی؛ منظور از رویارویی دو نسل در فیلم «پدران» چیست؟

موضوع فیلم خانوادگی است؛ وقتی می‌گوییم دو نسل منظور پدر و پسر خانواده است و به معضلاتی که نسل نوجوان ما در خانواده و به خصوص در جامعه با آن روبرو است، می‌پردازیم. تفاوت رویکرد‌های خانواده و جامعه با رفتار‌های نوجوانان امروز معضلاتی را ایجاد کرده که در «پدران» به آن می‌پردازیم.

سخت ترین بخش تولید این فیلم چه بود؟

تولید فیلم سینمایی در چنین شرایطی اصلاً راحت نیست و واقعاً دشوار است. این موضوع تقریباً سخت‌ترین بخش برای خلق یک اثر سینمایی محسوب می‌شود. اما با همه دشواری‌ها فیلم را تولید کردیم به امید اینکه در جشنواره فجر حضور پیدا کنیم و سختی‌ها به کاممان شیرین شود و خوشبختانه این اتفاق رخ داد. سخت بودن تولید فیلم فقط به بخش مالی ربط ندارد؛ یعنی از همان ابتدا که شما قصد گرفتن پروانه ساخت دارید تا زمان فراهم شدن سرمایه و رسیدن به جشنواره فجر و بخصوص اکران عمومی فیلم با دشواری روبرو هستید. برای تولید «پدران» هم سال‌ها درگیر بودیم و هر لحظه که جلو می‌رفتیم، واقعا نمی‌دانستیم چه اتفاقی برایمان رخ می‌دهد.

در قصه فیلم شما، طرح مسئله  شده است؛ آیا راهکار گذر از معضل را هم دادید یا فقط طرح موضوع کردید؟

وقتی قصه فیلم اجتماعی است و در کنارش نویسنده ای، چون محمدرضا گوهری داریم که از نظر جامعه شناسی و شناخت دیگر ابعاد جامعه به شدت قدرتمند و هنرمند است، حتماً تلاش شده فیلمنامه و فیلمی تولید نشود که در سطح بماند و نسبت به نیاز‌های جوان‌ها و نوجوان‌های امروز ما هشدار و آگاهی بخشی نداشته باشد.

نکته دیگر اینکه فیلم ما با هزینه بسیار پایینی تولید شده و با چنین شرایطی در راف کات اولیه توسط هیئت انتخاب پذیرفته شد. این نشان می‌دهد موفق عمل کرده ایم و فیلم ما می‌تواند در حد و اندازه خودش موفق عمل کند که البته بخش قوی کار ما فیلمنامه است.

تحریم جشنواره فیلم فجر بیش از همه به فیلم اولی‌ها ضربه می‌زند/ استعداد‌ها را نسوزانیم

رویکرد شما به تحریم جشنواره فیلم فجر توسط برخی سینماگران چیست؛ اصلاً به نظرتان کار درستی است؟

واقعیت اینجاست که فیلمسازی شرایط دشواری دارد؛ حال در چنین شرایطی برخی که سال هاست در سینما کار کرده اند و به اسم و رسم و جایگاهی رسیدند، دست به تحریم جشنواره فجر می‌زنند. این اتفاق باعث دلسوزی من به خصوص برای فیلم اولی‌ها شده است؛ چون سال‌ها زحمت می‌کشند و از همه سختی‌ها و ناملایمتی‌ها گذر می‌کند تا شاید اولین فیلم بلندشان ساخته شود و در جشنواره فجر حضور پیدا کند.اما با تحریم و سختی و تلخی روبرو می‌شود؛ این‌ها واقعا چه گناهی کرده اند؟!

اگر جشنواره فجر توسط افرادی با کمال بی رحمی تحریم شود، اتفاق به شدت ناگوار و غیر اصولی و غیرحرفه‌ای است و دودش بیشتر به چشم فیلم اولی‌های حاضر در جشنواره می‌رود. این ظلم است و قطعاً جوان سوزی و استعداد سوزی کرده ایم.

 

تحریم جشنواره فیلم فجر بیش از همه به فیلم اولی‌ها ضربه می‌زند/ استعداد‌ها را نسوزانیم

چرا چند سال از کارگردانی سینما دور بودید و پس از بازگشت، تهیه کنندگی را بر عهده گرفتید؟

من کماکان سودای فیلمسازی و کارگردانی در سر دارم و هم اکنون درگیر فیلمنامه جدیدم هستم. می‌خواهم برای سال آینده آن را کار کنم. در حدود چهار سالی که نبودم، مستند و فیلم کوتاه ساختم و درگیر دانشگاه و ادامه تحصیل تا مقطع دکترا شدم. البته نمی‌گویم ورود به عرصه تهیه کنندگی هیچ منفعتی برای من ندارد؛ چون به کار سینمایی من در زمینه فیلمسازی و کلیت سینما کمک می‌کند و از همه مهمتر آنقدر برایم دلنشین بوده که تصمیم دارم، فیلم‌های بعدی ام را هم تهیه کنندگی کنم.

من سعی می‌کنم با در دست گرفتن بخش تهیه کنندگی، به دوستانم در این زمینه کمک کنم. برای من باعث افتخار است که در گروه تهیه‌کنندگان هستم و خدارا شاکرم با همه سختی‌هایی که در تولید پدران داشتیم، اولین پروژه ام موفق بود و به جشنواره فیلم فجر رسید.

 

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
حقیقت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
به نام خدا : تحریم کنندگان فیلم فجر تحریم را از آمریکا آموختند چون اربابشان این را خواسته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
کسانی که تلویزیون وجشنواره تحریم کردند، مسئولان هم بایستی اقدام متقابل کنند و آنها را تحریم کنند وکلا مقابل آنها بایستد و اجازه ی بازی در هیچ فیلمی (سی دی خانگی )ندهند.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
مسئولین دلسوز نظام تکرار می کنم دلسوز نظام باید جلوی فعالیت ساخت فیلم این افراد را در ایران بگیرد و اجازه ساخت فیلم و اکران در این کشور را به آنها ندهد باید بالاخره یک روز جلوی ای به اصطلاح سلبریتی ها را گرفت.
ناشناس
|
Korea, Republic of
|
۲۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
یه مشت بازیگر دوزاری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
کارخوبی کردند تحریمش کردند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
بهتر تحریم کنند .بااون فیلم های داغونشون همون بهتر که نیایند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
مجوز کار کسانی که با آبروی مملکت بازی می کنند کنسل بشه
بیداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
جشنواره فیلم نبود. جشنواره مد لباس و مانکن ، بود.بهتر که تعطیل شد.
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
حضور یا عدم حضور بعضی اشخاص در جشنواره فیلم فجر چیز مهمی نیست . واین فرصت طلبان هستنددر این موضوع عادی از گاه یک کوه کاغذی ساختند
ودر ضمن انقلاب اسلامی ما چنان دستاوردهای مهم و با ارزشی و ماندگاری دارد که این جشنواره در مقابل آنها سر سوزنی بیش نیست.
یک ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
اگر برخی کارگردانهای با سابقه جشنواره را تحریم کردند چه دودی به چشم فیلم اولی ها می رود؟ هر کسی که برایش فیلمش مهمتر است برود جشنواره و خود را نشان دهد کجای تحریم دیگران به اینها صدمه می زند؟ اگر از تحریم جشنواره خوششان نمی آید خوب تحریم نکنند و بروند جایزه شان را بگیرند و خودی نشان بدهند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
عجب حکایتیه !!!
اتفاقآ حالا باید وزارت ارشاد اینها را تحریم کنه!
منتظر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
تحریم کنندگان جشنواره فجر کسانی هستند که مصداق ضرب المثل معروف ( آرد خود را بیخته، «الک» خود را آویخته ) می باشند و اصلا توجهی به استعداد جوانان ندارند .
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر