کد خبر: ۷۲۱۴۶۰۱
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
کد خبر : ۷۲۱۴۶۰۱
گروه : زنجان » زنجان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت:تاکنون طرح هادی در ۲۴۹ روستای استان مورد بازنگری قرار گرفته است.

تاکنون طرح هادی در ۲۴۹ روستای استان مورد بازنگری قرار گرفته استبه گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان؛سجاد صنعتی منفرد مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با هدف شناسایی نیاز‌های جدید و برنامه ریزی‌های لازم، طرح هادی ۱۹۵ روستای این استان نیازمند بازنگری است.

صنعتی منفرد با بیان اینکه، طرح‌های هادی روستا‌هایی که نیازمند به بازنگری هستند باید متناسب با نیاز‌ها و خواسته روستاییان مورد تجدیدنظر قرار گیرد، افزود: هر ساله بازنگری طرح هادی روستایی از محل اعتبارات ملی و تملک دارایی‌ها در دستور کار بنیاد مسکن استان قرار دارد.

او هدف از اجرا و بازنگری طرح هادی روستایی را ایجاد زمینه توسعه و عمران روستا‌ها با توجه به شرایط فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی، تامین عادلانه امکانات از طریق ایجاد تسهیلات اجتماعی، تولیدی و رفاهی، ساماندهی وضعیت فیزیکی روستا و ایجاد تسهیلات لازم جهت بهبود مسکن روستاییان و خدمات زیست محیطی اعلام کرد و گفت: این طرح‌ها در زمینه بهسازی معابر روستایی، بازگشایی، برداشت موانع، زیرسازی، آسفالت، جدول گذاری، سنگ فرش، میدان سازی، فضای سبز، احداث پارک، پیاده روسازی و ساخت کانال هدایت سیلاب است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان با اشاره به اینکه، از ابتدای تهیه طرح‌های هادی درسطح استان این طرح در ۲۱۵ روستای زنجان مورد بازنگری قرار گرفته است، اظهار کرد: بازنگری طرح هادی پس از اتمام دوره ۱۰ ساله طرح مصوب قبلی روستا انجام شده یا بر اساس ضرورت‌های مختلف قبل از ۱۰ سال مورد بازنگری قرار می‌گیرد، البته پیشنهادات طرح هادی قبلی روستا در ابعاد محیطی، جمعیتی، اجتماعی و اقتصادی و میزان تحقق پذیری آن‌ها نیز باید بررسی و تحلیل شده و تایید شوند.

صنعتی منفرد یادآور شد: در صورت تامین اعتبارات، بنیاد مسکن استان آمادگی لازم را برای تهیه، اجرا و بازنگری طرح هادی تمامی روستا‌های استان را دارد.

صنعتی منفرد با بیان اینکه، میانگین اجرای طرح هادی در سطح کشور ۴۵ درصد و در زنجان۵۸/۳ درصد می‌باشد، افزود: عملکرد استان در این زمینه بالاتر از میانگین کشوری است.

او تصریح کرد: با اجرای طرح هادی روستایی و احداث ساخت و ساز‌های جدید، خانه‌های بادوام، تعریض معابر، ایجاد پارک و فضای سبز، ایجاد کاربری‌های مورد نیاز از قبیل آموزشی، درمانی و ... چهره روستا‌ها متحول شده و سبب رونق نسبی و افزایش حس امنیت در روستاییان می‌گردد.
 
انتهای پیام/ن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر