کد خبر: ۷۲۱۴۷۶۵
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸
کد خبر : ۷۲۱۴۷۶۵
مخبر خبر داد؛

رئیس ستاداجرایی فرمان‌امام (ره) درباره ارسال اولین محموله هوایی ستاداجرایی به ماطق سیل زده سیستان و بلوچستان توضیحاتی داد.

ارسال محموله ۶۶ تنی از مواد غذایی به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستانبه گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) در آیین ارسال محموله هوایی مواد غذایی و امدادی به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان اظهار کرد: ما از ساعات اولیه سیل در استان‌های کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان حضور داشتیم.

او با بیان اینکه ۹ مقر در مناطق آسیب دیده راه اندازی شد، گفت: از همان ساعات اولیه آب، غذا و پتو، چادر، ماشین‌های لج کش، و خدمات اجتماعی ارائه شده است.

مخبر ادامه داد: ستاداجرایی فرمان حضرت امام (ره) تا پایان این سیل در کنار هموطنان سیل زده است.

او با بیان اینکه با توجه به نیاز استان سیستان و بلوچستان اقدام به ارسال محموله کردیم، گفت: در مجموع امروز ۶۶ تن مواد غذایی و دارویی به این استان ارسال شد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام با بیان اینکه این اقلام شامل ۴۰ تن جیره خشک، ۲۰ تن برنج، پنج تن روغن و ۴۰ هزار تن تن ماهی، پنچ تن انواع کنسرو و دارو است، گفت:این اقلام از نیاز‌های جدی آسیب دیدگان هستند که ۵ هزار تن در حال حاضر به مناطق ارسال شده است.

مخبر گفت: با اعلام نیاز هر استان مجدداً این آمادگی را داریم که اقلام را تهیه کنیم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام با بیان اینکه لوازم خانگی و دام ساکنین مناطق سیل زده به شدت دچار آسیب شده است، افزود: به محض عادی شدن شرایط در مناطق آسیب‌دیده این اقلام را هم ارسال خواهیم کرد.

مخبر ادامه داد برای تعمیر منازل مسکونی نیز اعتبار لازمی در نظر گرفته شده است.

مخبر با بیان اینکه مجموعه اعتباری بالغ بر۳۰ میلیارد تومان برای سیل زدگان به صورت بلاعوض در نظر گرفته شده است ،گفت: ۱۲۰ میلیارد تومان به ایجاد ۳ هزار طرح اشتغال زایی کوچک و متوسط اختصاص داده شده است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با بیان اینکه متاسفانه باغات استان سیستان و بخش زیادی از بند‌های شهرستان‌های مختلف استان به طور کامل از بین رفته اند، گفت: در حال حاضر که این استان دچار سیل است، باید نسبت به ایجاد آب‌بند اقدام کرد؛ چراکه در تابستان با مشکل آب مواجه می‌شوند.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تصریح کرد: از ساعات ابتدایی حادثه سیل تجهیزات و اقلام مورد نظر ارسال شده است و این اولین محموله‌ای است که به صورت هوایی توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ارسال می‌شود.

مخبر ادامه داد: با معرفی استاندار سیستان و بلوچستان لوازم خانگی مورد نیاز برای این استان ارسال خواهد شد.
انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر