کد خبر: ۷۲۱۴۷۹۴
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲
کد خبر : ۷۲۱۴۷۹۴
رئیس سازمان بازرسی کل کشور:

حجت‌الاسلام درویشیان گفت: استفاده از امکانات دولتی به سود یا به زیان کاندیدا‌ها تخلف بوده و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

استفاده از امکانات دولتی له یا علیه کاندیدا‌ها تخلف استبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، حجت‌الاسلام حسین درویشیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور،اظهار داشت: به همه کارکنان دستگاه‌های اجرایی توصیه می‌کنم که نظارت کرده تا از امکانات دولتی به سود یا به زیان کاندیدایی یا در وقت اداری برای تبلیغ استفاده نشود و گزارشات مستند به مرجع قضائی فرستاده می‌شود.

درویشیان گفت: یکی از مأموریت‌های سازمان بازرسی در همه انتخابات‌ها این بوده که هیچ کارمند دولت در هر سطحی نباید از امکانات دولتی و یا در وقت اداری به سود  یا به زیان کاندیدایی اقدام کند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به ظرفیت منابع طبیعی و جنگل‌های کشور، تصریح کرد: حفظ محیط زیست که یکی از بخش‌های آن جنگل است، بسیار مهم بوده و اینکه کشور ما نسبتاً خشک است، باید این میزان جنگلی که داریم را صیانت کنیم. بیشتر از اراضی غیر جنگلی باید به اراضی جنگلی توجه شده و اجازه سوء استفاده و تصرف، تخریب و تغییر کاربری جنگل را ندهیم.

او افزود: این مهم در کنار سایر موضوعات حوزه اراضی، از اولویت‌های سازمان بازرسی و کشور است.

درویشیان تصریح کرد: هر اقدام صیانتی لازم برای حفاظت از جنگل‌ها انجام خواهد شد و نباید به هیچ دستگاه و شخص حقیقی و حقوقی اجازه داده شود که با هر بهانه و دور زدن قانون، تصرفی انجام دهد.

او محیط زیست را سرمایه ملی کشور دانست و اظهار کرد: باید از این سرمایه ملی به خوبی صیانت کرد.

رئیس سازمان بازرسی کشور ادامه داد: ما در حوزه دریا خواری، کوه خواری، زمین خواری، جنگل، حریم رودخانه‌ها که بعضاً مورد تعدی قرار گرفته اقدام کردیم. در بحث سیل ابتدای سال چند استان نیز یکی از موضوعات جدی، عدم توجه مسئولین آن زمان در صیانت از بستر‌ها و تصرفات بود که باعث خرابی‌ها و آسیب‌ها شده بود.

او در پاسخ به سوالی پیرامون قرار گرفتن برخی کارخانه‌های شن و ماسه در بستر رودخانه‌ها، عنوان داشت: مردم باید به رفع چنین مواردی کمک کنند و همچنین اگر گزارشی از ایجاد کارخانه‌ها در بستر ارائه شود، جلوی این کار از ابتدا گرفته شده و باید پیشگیری به عدم ایجاد چنین مشکلاتی پیش از نیاز به رفع شکل بگیرد.

درویشیان ابراز داشت: حتماً بازرسی استان به فعالیت کارخانه های شن و ماسه در بستر رو دخانه ها ورود پیدا کرده و پیشنهادات سازمان بازرسی لازم الاجرا است و همچنین ضمانت اجرایی آن در قانون پیش بینی شده و بررسی و پیگیری ها انجام خواهد شد.

انتهای پیام/ ش ج

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر