کد خبر: ۷۲۱۵۱۹۴
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۳
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۳
کد خبر : ۷۲۱۵۱۹۴
گروه : سیاسی » دولت
در جلسه هیأت دولت به ریاست رئیس جمهور انجام شد:

هیئت وزیران با اختصاص مبلغ ۶۸۳۹ میلیارد و ۶۳۵ میلیون ریال برای بازسازی بخش‌های خسارت دیده استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان موافقت کرد.

اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات سه استان سیل‌زدهبه گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت  هیئت وزیران در جلسه امروز خود که به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی، رئیس‌جمهور برگزار شد با اختصاص مبلغ ۶۸۳۹ میلیارد و ۶۳۵ میلیون ریال اعتبار برای بازسازی بخش‌های خسارت دیده ناشی از سیل و آب گرفتگی استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان موافقت کرد.

 مطابق این تصمیم، اعتبار تخصیص یافته صرف کمک‌های بلاعوض جهت احداث و تعمیر واحد‌های مسکونی و تجاری شهری و روستایی و تأمین لوازم معیشتی واحد‌های مسکونی آسیب دیده، کمک هزینه اسکان موقت واحد‌های مسکونی شهری و روستایی، کمک بلاعوض جهت احداث واحد‌های جایگاه دامی آسیب دیده و هزینه‌های پشتیبانی و ارائه خدمات فنی و مدیریتی و آواربرداری و نیز اعتبار تملک دارایی‌های سرمایه‌ای جهت بازسازی تأسیسات روبنایی داخل محدوده و دفع آب‌های سطحی روستا‌ها در استان‌های یاد شده خواهد شد.

دولت هم‌چنین، مبلغ ۱۱۵۲۸ میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت با سود و کارمزد چهار درصد در مناطق روستایی و پنج درصد در مناطق شهری به منظور جبران خسارات ناشی از وقوع سیل و آب گرفتگی در استان‌های آسیب دیده اختصاص داد.

 لایحه تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون شورا‌های حل اختلاف به تصویب دولت رسید

دولت در ادامه، لایحه تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون شورا‌های حل اختلاف را به تصویب رساند.

هیئت وزیران این تصمیم را با توجه به اینکه مهلت قانونی شورا‌های حل اختلاف فعلی در تاریخ ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ به پایان می‌رسد و از طرفی نزدیک به ۴۰ درصد دعاوی در شورای حل اختلاف کشور در جریان رسیدگی قرار دارد، اتخاذ کرد.

لایحه مذکور در جهت گسترش فرهنگ صلح و سازش، قانونی شدن ایجاد شعب تخصصی صلح و سازش، حذف رسیدگی قضایی و صدور رأی در شوراها، استفاده از نیرو‌های مردمی و تحصیل کردگان رشته حقوق، معارف و سایر رشته‌های مرتبط در شورا‌های عمومی و تخصصی، کاهش محسوس حضور قضات در شوراها، کاهش هزینه‌های صلح و سازش جهت ترغیب مردم در مراجعه به شورا‌ها و نتیجتاً گسترش فرهنگ سازش در قوه قضاییه، تهیه و جهت ارائه به مجلس شورای اسلامی، به تصویب هیئت وزیران رسیده است.

انتهای پیام/ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر