کد خبر: ۷۲۱۵۲۰۴
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۰
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۰
کد خبر : ۷۲۱۵۲۰۴
گروه : فارس » شیراز

جانشین سپاه فجر فارس از اعزام ۲۶ هزار نفر از این استان به اردوی راهیان نور خبر داد.

اعزام ۲۶ هزار نفر از فارس به مناطق عملیاتی جنوببه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، سردار سرتیپ پاسدار یداله بوعلی فرمانده قرارگاه راهیان نور در تشریح برنامه‌های سپاه فجر فارس در مورد اعزام راهیان نور با گرامیدشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهید سردار سپهبد سلیمانی و همرزمانش، گفت: سفر‌های راهیان نور امروزه از اهمیت و جایگاه بالایی در کشور برخوردار است و یکی از دلایل این موضوع نیز، بازدید از محل رشادت‌ها و مجاهدت‌های رزمندگان اسلام است.

او با تاکید بر اینکه نگاه ما به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس نگاه ارزشی و معنوی است، افزود: سرزمین‌هایی که شهدا در آن شهید شدند برای ما ارزشمند و مقدس است و اگر اعزام راهیان نور را داریم به نوعی راه اسلام، قرآن و راه شهدا است که در این مسیر قدم برداشته‌اند.

سردار بوعلی ادامه داد: پارسال بیش از ۲۰ هزار نفر از استان فارس که بیشتر آن را دانش آموزان و دانشجویان تشکیل می‌دادند به مناطق عملیاتی اعزام شدند و امسال بیش از ۲۶ هزار نفر را به این مناطق اعزام می‌شوند.

او با بیان اینکه اعزام راهیان نور در سه بخش دانشجویی، دانش‌آموزی و عمومی است، گفت: در بخش دانش آموزی در فصل پاییز امسال بیش از ۱۱ هزار دانش آموز از شهرستان‌های مختلف استان فارس به مناطق عملیاتی اعزام شدند که با استقبال رو به رو شد.

سردار بوعلی افزود: در مرحله دوم که ازابتدای بهمن ۹۸ آغاز می‌شود بیش از ۱۰ هزار نفر از دانش آموزان برادر به این مناطق اعزام و از ۱۳ تا ۲۲ اسفندماه نیز بیش از پنج هزار نفر به مناطق عملیاتی اعزام می‌شوند.

فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه فجر استان فارس بیان کرد: از پنجم اسفند امسال تا پانزدهم فرودین سال آینده نیز مرحله اعزام راهیان نور عمومی را داریم که در آن خانواده‌ها از مناطق عملیاتی همچون طلاییه، شلمچه و اروندرود بازدید می‌کنند.

بوعلی با بیان اینکه اعزام به منطقه غرب کشور نیز برای سال آینده و پس از در ماه مبارک رمضان در دست اقدام است گفت: در طول سفر راهیان نور درهر اتوبوس یک راوی وجود دارد که نسبت به تببین ارزش‌های هشت سال دفاع مقدس پرداخته و در این راستا نیز کارشناسان فرهنگی به اجرای برنامه می‌پردازند.

جانشین سپاه فجر استان فارس به موضوع اسکان کاروان راهیان نور نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر مکان اسکان در اهواز است، اما همانند برخی از استان‌ها برای فارس نیز در خرمشهر زمین در نظر گرفته شده که این مهم نیازمند حمایت مسئولان متولی برای ساخت یک ارودگاه است.

او همچنین از رتبه نخست استان فارس در بحث راهیان‌نور نیز یاد کرد و گفت: استان فارس در سال جاری تاکنون رتبه اول کشور را هم در بحث کمی هم کیفی راهیان‌نور کسب کرده است.

سردار بوعلی تصریح کرد: محلات مختلف استان، و ادارات استان هم می‌توانند با هماهنگی با پایگاه‌های بسیج تعداد متقاضیان برای اعزام به مناطق عملیاتی جنوب را اعلام کنند و سپاه فجر استان آماده اعزام آن‌ها تا پانزدهم فروردین ماه به این مناطق است.
انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر