کد خبر: ۷۲۱۶۲۷۴
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹
۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹
کد خبر : ۷۲۱۶۲۷۴
قائم مقام وزیر صنعت:

مدرس خیابانی گفت: صادرات نفت در حال فراموشی است که صادرات غیر نفتی جای آن را می‌گیرد که اکنون به ٣ هزار میلیارد دلار رسیده است.

فراموشی صادرات نفت و جایگزینی صادرات غیرنفتیبه گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، حسین مدرس خیابانی قائم مقام وزیر صنعت گفت: سازمان توسعه تجارت نقش مهمی در افزایش صادرات دارد و یکی از اصلی‌ترین کار‌های آن تشکیل کارگروه است.

او بیان کرد: همه تلاش سازمان توسعه تجارت باید فراهم کردن کالای ایرانی در بازار‌های صادراتی باشد. صادرات نفت در حال فراموشی است و صادرات غیرنفتی جای آن را می‌گیرد که اکنون هم به ٣ هزار میلیارد دلار رسیده است.

مدرس خیابانی افزود: اکنون کارگروه ٧ دستگاه هر هفته انجام می‌شود. در بحث استاندارد موضوع مهم این است که در صادرات باید استاندارد نظارت داشته باشد.


بیشتر بخوانید: ٦٠٠ میلیون دلار حجم صادرات خدمات فنی مهندسی از ابتدای سال تاکنون 


قائم مقام وزیر صنعت با بیان اینکه امروز بدون صادرات نفت، تراز اقتصادی مثبت داریم و در این شرایط که فروش نفت چندان نیست، کل منابع ارزی کشور از طریق صادرات غیرنفتی تأمین می‌شود، افزود: صادرات نه تنها باعث رونق تولید می‌شود، بلکه باعث به حرکت درآوردن چرخه تولید می‌شود و همچنین باعث افزایش ایجاد اشتغال می‌شود.

مدرس خیابانی با بیان اینکه صادرات علاوه بر اینکه اشتغال ایجاد می‌کند، ظرفیت خالی کارخانجات را نیز تکمیل می‌کند، گفت: امروزه ۵۰ درصد ظرفیت کارخانجات خالی است و صادرات می‌تواند ضمن ایجاد شغل، این ظرفیت‌های خالی را تکمیل کند، بنابراین ما مخالف صادرات نیستیم و در مسیر توسعه صادرات قدم بر می‌داریم.

او گفت: میزان صادرات نسبت به گذشته افزایش یافته است، به نحوی که شاهد رشد ۱۹ درصدی صادرات در کشور هستیم. البته صادرات به لحاظ ریالی نیز با رشد مواجه بوده است.

قائم مقام وزیر صنعت با تأکید بر اینکه تعدیل نرخ پایه‌های صادراتی که به درخواست صادرکنندگان کشور رخ داده، افزایش ارزشی صادرات به لحاظ دلاری، را چندان نشان نداده است، گفت: به هر حال رشد صادرات کشور نشان می‌دهد که نقشه دشمنان نقش بر آب شده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر