کد خبر: ۷۲۱۸۲۴۵
گروه : گلستان » گرگان
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۹
۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۹
کد خبر : ۷۲۱۸۲۴۵
از انتخابات ۹۸ مجلس شورای اسلامی چه خبر؟

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات گلستان گفت: این هیات در حال بررسی به شکایات مطرح شده داوطلبان رد صلاحیت شده و افرادی است که صلاحیت آن‌ها احراز نشده است.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، حمیدرضا بهمنی نژاد رئیس هیئت نظارت بر انتخابات گلستان گفت: پیرو ابلاغ مراتب تایید یا رد صلاحیت صورت گرفته توسط هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات به تمامی ۴۱۸ نفر از داوطلبین ثبت نام شده نامه رد یا تایید ابلاغ شد.

او افزود: برابر قانون از تاریخ ۲۲ دی ماه فرصت پنج روزه‌ای جهت اخذ شکایات داوطلبین که به هر دلیلی صلاحیت آنان احراز نشده بود و یا رد صلاحیت شده بودند تعیین شد و با پایان یافتن این مهلت بیش از ۲۰۰ نفر از این افراد شکایات خود را تحویل دادند.

بهمنی نژاد بیان کرد: با اکثر این افراد در محل هیئت نظارت استان مصاحبه حضوری انجام شده و در حال حاضر در مرحله اظهار نظر قطعی و نهایی شورای نگهبان قرار داریم که این مرحله هم در ۱۱ بهمن ماه به سرانجام خواهد رسید و اسامی کلیه داوطلبین به وزارت کشور اعلام خواهد شد.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات گلستان گفت: ثبت نام داوطلبین یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در گلستان با رشد ۳۷ درصدی نسبت به دوره قبل همراه بوده است به گونه‌ای که در دوره قبل ۳۰۵ نفر و در این دوره ۴۱۸ نفر ثبت نام کرده اند.

او با بیان اینکه مدت ۲۰ روز برای بررسی ۱۶ هزار داوطلب فرصت کمی است و این موضوع یک خلاء قانونی جدی در کشور است، افزود: شورای نگهبان همه سعی و تلاش خود را در جهت بررسی پرونده‌ها به کار بسته است.

بهمنی نژاد ادامه داد: همان طور که رهبر انقلاب اشاره کردند وظیفه داریم حضور پر شور مردم در انتخابات را فراهم کنیم چراکه با این حضور پر شور امنیت کشور بیمه خواهد شد.
 
انتهای پیام / ق
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر