کد خبر: ۷۲۱۸۲۶۰
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۲
۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۲
کد خبر : ۷۲۱۸۲۶۰
گروه : سمنان » سمنان
مدیر کل اوقاف استان سمنان:

حجت‌الاسلام تدینی گفت: مساجد باید کانون بصیرت افزایی و آگاهی بخشی باشند و فعالان مسجدی با برنامه ریزی مناسب در بحث فضای مجازی محتواسازی کنند.

حجت‌الاسلام اسماعیل تدینی مدیر کل اوقاف وامور خیریه استان سمنان در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، نحوه استفاده صحیح از فضای مجازی و حضور فعالان دینی و قرآنی در این عرصه را مهم‌ترین راه مقابله با توطئه‌های دشمنان برشمرد و گفت: استفاده صحیح از فضای مجازی زمینه برای ترویج و نهادینه سازی فرهنگ دینی است.

او با بیان اینکه استفاده درست از فضای مجازی و حضور فعالان دینی و قرآنی در این عرصه مهم‌ترین راه مقابله با توطئه‌های دشمنان است افزود: استفاده صحیح از فضای مجازی بستری برای ترویج و نهادینه سازی فرهنگ دینی است.

مدیر کل اوقاف وامور خیریه استان سمنان با تاکید بر اینکه اگر بتوانیم درست و صحیح از فرصت فضای مجازی استفاده کنیم می‌توانیم ائمه جماعات، هیات امناء، خادمین و همه کسانی که در حوزه مسجد فعالیت می‌کنند و دغدغه مسجد دارند را تغذیه فکری کنیم و به سمت عملیات هدایت کنیم متذکر شد: اگر ما در حوزه فعالیت فضای مجازی غافل شویم دشمن از این فضا‌ها در جهت پیشبرد اهداف سوء خود استفاده می‌کند.

حجت‌الاسلام تدینی ادامه داد: پیوند مسجد با فضای مجازی بسیار موثر است چرا که می‌توان از ظرفیت معرفتی، معنوی، دینی و اعتقادی جوانان در مساجد که نیرو‌های سرزنده هستند استفاده کرد.

او با بیان اینکه ما باید در فضای مجازی وارد شده و تأثیرگذار باشیم و بتوانیم پیام خود را از این طریق منتقل کنیم افزود: افزایش حضور موثر فعالان مسجد در عرصه‌های مختلف بویژه عرصه فضای مجازی ضروری است.

مدیر کل اوقاف وامور خیریه استان راه‌اندازی سامانه بچه‌های مسجد در فضای مجازی را تأثیر گذارترین و پر مخاطب‌ترین رسانه‌ای برشمرد که در میان سایر رسانه‌ها، نقش تعیین کننده‌ای در فرهنگ سازی، در سطح جوامع دارد.

انتهای پیام / ر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر